П'ятниця, 29 Травня, 2020 - 02:52
25 Травень 2018

Міжнародний досвід з ґендерної інтеграції

У період з 13 – 18 травня 2018 року начальник служби з ґендерної інтеграції управління кадрової роботи ГУ НГУ, в складі делегації сектору безпеки та оборони України взяв участь у ознайомчій поїздці в Грузію для обміну досвідом з виконання Національних планів дій за резолюцією Ради Безпеки ООН 1325.

 

На зустрічі з помічницею прем'єр-міністра Грузії з питань захисту прав людини та ґендерної рівності Софо Джапарідзе було висвітлено модель міжінституційної координації щодо виконання Національних планів дій, форми звітування щодо гендерної статистики та огляд НПД Грузії на 2018–2019 рр на виконання Резолюції РБ ООН 1325.

 

Під час круглого столу за участю першого заступника міністра Грузії з питань примирення та громадянської рівності Лаши Дарсалія було обговорено процеси примирення ворогуючих сторін у конфлікті 2009 року та ініціативи, спрямовані на потреби та пріоритети внутрішньо перемішених осіб та жінок, які постраждали від війни.

 

Протягом обговорення (за участю заступника Міністра оборони Грузії Нукрі Ґелашвілі та начальника відділу управління персоналом та професійного розвитку МО Грузії Давідом Ґунашвілі) продемонстровано розвиток, моніторинг, оцінку, політику та плани в галузі людських ресурсів із точки зору ґендерної проблематики. Було висвітлено питання заохочення культури недискримінації, ґендерної рівності та поваги до прав людини, включно з правами жінок на робочому місці. Наглядно продемонстрували систему забезпечення рівної участі жінок та чоловіків структурних підрозділів Міністерства оборони у програмах кар'єрного розвитку.

 

Учасники делегації зустрілися з заступником начальника Департаменту захисту прав людини Міністерства внутрішніх справ Грузії Макою Переадзе та начальником поліцейської академії при Міністерстві внутрішніх справ Грузії Нодаром Саакашвілі, які продемонстрували нормативно-правову базу держави з урахуванням ґендерних аспектів, і здійснили огляд цільових навчальних заходів щодо виконання Резолюції РБ ООН 1325 із головним фокусом уваги на запобігання та реагування на сексуальне та ґендерно зумовлене насильство.

 

Диспут з представниками організацій громадянського суспільства Грузії, які працюють із Національним планом дій на виконання Резолюції РБ ООН 1325 щодо необхідності впровадження процесу моніторингу та оцінки виконання НПД із залученням міжнародних експертів та представників місцевих громад також став цікавим заходом.

 

Було оглянуто навчальні та тренувальні програми для працівників сфери безпеки, що пов'язані із резолюціями РБ ООН з ґендерних питань із зосередженням на запобіганні та реагуванні на сексуальне та ґендерно зумовлене насильство у конфліктних та постконфліктних ситуаціях у Національній академії оборони Грузії.

 

Круглий стіл із залученням керівного складу та курсантів Національної академії оборони Грузії щодо обговорення заходів для інтеграції принципів ґендерної рівності у вищому навчальному закладі виявився також корисним для впровадження в Україні. За результатами поїздки командуванню запропоновано низка заходів щодо впровадження ґендерної інтеграції в НГУ.

 

Майор Сергій Капітонов,

фото автора