Понеділок, 27 Лютий, 2017 - 13:05

Поділитися

22 Січ 2017

Командувач НГУ взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України

Президент Петро Порошенко привітав український народ з Днем Соборності. «Соборне возз’єднання, або як тоді його назвали – злука, проросло з національно-визвольної боротьби українського народу, історично тривалого руху українців до творення власної держави. З мрій, прагнень та зусиль багатьох поколінь борців за незалежність і соборність», - сказав Президент під час урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України.

 

«Соборність – це унітарний устрій держави. Але ми поважали і будемо поважати різноманітність України, специфіку місцевих громад. Децентралізація зараз для цього дає унікальні можливості. Ця різноманітність не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а спільне почуття соборності – сильнішим», - сказав Петро Порошенко.

 

Президент підкреслив, що останніми роками у дні державних свят ми не лише згадуємо видатних історичних діячів, але й вклоняємося пам'яті сучасних українських звитяжців – Героїв Небесної Сотні та героїв війни за незалежність у боротьбі з російськими агресорами.

 

«Наші герої воюють на Сході не за повернення окремих територій, а за всю соборну українську землю. Від  крайньої північної точки, села Грем'яч  на Чернігівщині до найпівденнішого Фороса, що в українському Криму. Від найзахіднішого села Соломонова, що на Закарпатті – до найсхіднішої Ранньої Зорі на Луганщині. Загиблі герої пожертвували найціннішим – своїми життями», - сказав Глава держави. 

 

Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. 

 

Перед початком урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України Президент вшанував пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні  Михайла Жизневського та Сергія Нігояна, а також взяв участь у церемонії  покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку і Михайлу Грушевському.

 

За матеріалами:  president.gov.ua