Вівторок, 25 Вересень, 2018 - 00:27

Поділитися

14 Лис 2017

Командувач НГУ вивчив досвід Об’єднаного багатонаціонального центру підготовки Збройних сил США в Європі

 

У межах співробітництва НГУ зі Збройними силами США з 12 по 15 листопада делегація Національної гвардії України на чолі з командувачем Національної гвардії України генералом-полковником Юрієм Аллеровим перебуває з робочим візитом у Німеччині.

 

13 листопада представники Національної гвардії України відвідали штаб 7-го командування Збройних сил США в Європі, де ознайомилися зі структурою, можливостями, напрямами підготовки усіх навчальних баз структури. Після цього делегація відвідала найбільшу тренувальну базу з підготовки Збройних сил США, яка знаходиться не в США, – Графенвер.

 

«Цей навчальний центр дійсно вражає своїми масштабами. На цій базі в рік готують близько 160 тисяч особового складу Збройних сил США, військових і невійськових формувань 23-х країн-членів і партнерів НАТО. Цей візит корисний не лише для розвитку співпраці НГУ в напрямі євроатлантичної інтеграції, а й для вивчення провідного досвіду організації навчальних центрів, який ми зможемо застосувати в Україні», – розповідає начальник управління міжнародного співробітництва НГУ полковник Володимир Грабчак.

 

Опісля українська делегація відвідала навчальний центр імітаційного моделювання, який безпосередньо профілюється на симуляції подій для проведення тренувань на рівні бригади і вище з прийняття рішень стратегічного рівня.

 

Ще один навчальний заклад – Академія сержантського складу. Тут готують майбутніх молодших командирів, сержантів. Під час короткого брифінгу представники НГУ дізналися про основні курси, які проводять в Академії.

 

Сьогодні відбувся візит до Об’єднаного міжнародного центру підготовки в місті Хохенфельс, де гвардійці оцінили перебіг міжнародних навчань «Дух партнерства – 7». Також українські гості відвідали оперативні штаби бригади Збройних сил Литви і батальйону ЗС Італії і представили Україну на Дні високоповажних гостей з нагоди проведення тренувань.

 

"У Національній гвардії України функціонує 11 навчальних центрів та 15 стрільбищ. Запланована розбудова нових військових містечок. І що головне, ми активно розвиваємо новостворений Міжнародний міжвідомчий багатофункціональний центр підготовки НГУ у Старому в Київській області. Дуже важливо, щоб цей навчальний центр, де зможуть проходити навчання не лише українські гвардійці, представники інших силових структур України й країн-партнерів, був на високому світовому рівні, був сучасним і був близьким у можливостях до найкращих військових тренувальних баз. Наша поїздка до навчального центру, де готують бійців Збройних сил США і країн-членів НАТО в Європі – важливий етап для налагодження зв'язків з партнерами і чіткого розуміння, як саме розвивати нашу навчальну базу", – поділився намірами генерал-полковник Юрій Аллеров.

 

Довідково. Об’єднаний багатонаціональний центр підготовки розташовується у німецькому місті Хохенфельс. Це – єдиний навчальний центр сухопутних військ США, який знаходиться за межами території Сполучених Штатів Америки. Навчальний центр займає площу 163 квадратні кілометри, на його території – 1345 будівель для проведення занять, 319 кілометрів асфальтних та ґрунтових доріг та коротка злітна смуга. Тут проходять навчання військові підрозділи Сухопутних військ ЗС США, представники військових структур європейських країн-партнерів та інших партнерів США.

 

З 30 жовтня 2017 року по 22 листопада 2017 року на території Навчального центру Хохенфельс проходять багатонаціональні військові навчаннях «Дух партнерства – 7» (Allied Spirit VII). Участь у них беруть близько 4050 військовослужбовців із 13 країн світу (Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Чехії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Литви, Польщі, Португалії, Словенії, Іспанії та Великобританії).

 

Навчання проходять під керівництвом Збройних сил США в Європі на території 7-го командування з підготовки особового складу і призначені для забезпечення бойової готовності країн-членів НАТО та вдосконалення їх здатності спільно виконувати завдання в умовах, наближених до бойових.

 

Україна як країна-партнер НАТО у травні 2017 року брала участь в танкових змаганнях «Сильна Європа» (англ. Strong Europe Tank Challenge), що проходили на полігоні у навчальному центрі Командування підготовки Збройних сил США в Європі в Графенвері.