П'ятниця, 22 Лютий, 2019 - 23:54

Поділитися

29 Вер 2017

Командувач НГУ вручив берети з відзнакою шістьом найкращим гвардійцям (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

Шестеро найпідготовленіших військовослужбовців з 50 претендентів відібраних з усіх військових частин  Національної гвардії України склали серйозний кваліфікаційний іспит і отримали берет з відзнакою нового зразка – синього кольору. В урочистій обстановці цю символічну нагороду їм особисто вручив командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров.

 

 

«Вчора протягом дня тут, в Нових Петрівцях, проходили серйозні випробування серед найкращих воїнів Національної гвардії України, які виявили бажання скласти кваліфікаційний іспит на кращого фахівця військової і правоохоронної справи. З 50 найпідготовленіших військовослужбовців головну нагороду здобули шестеро найдостойніших. Відзнака – берет, носіння якого дає можливість з гордістю сказати, що це кращий воїн в Національній гвардії, який береже мир та спокій наших рідних і близьких», - зазначив він.

 

Юрій Аллеров відзначив високий рівень підготовки всіх хто приймав участь у цьому випробуванні. І наголосив, що традиція складання іспиту на краповий берет у Національній гвардії і Внутрішніх військах, тепер має своє продовження у відродженій Національній гвардії України у вигляді здобуття права носити берет з відзнакою синього кольору.

 

«Ті 50 військовослужбовці, які брали участь у кваліфікаційному іспиті, вони дуже багато старались. Я радий, що в Національній гвардії є такі воїни і пишаюсь переможцями. Традиція, яка існувала раніше у військовому формуванні Національна гвардія, Внутрішні війська – це історія України. І ті воїни, які сьогодні у різних військових частинах носять ще крапові берети – це їх заслуга і ми її не відміняємо. Історія не буває з нуля. Історія пишеться поколіннями і ми її сьогодні пишемо також. Тому ця складова братерства носіння берета з відзнакою започаткована в Національній гвардії і є продовженням нашої з вами історії. Я вітаю весь особовий склад Національної гвардії, а переможців із здобуттям цієї відзнаки», - наголосив командувач НГУ.

 

Берет з відзнакою синього кольору здобули гвардійці з роти розвідки спеціального призначення 1-ої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Північного Київського ОТО, групи снайперів окремого загону спеціального призначення Південного ОТО, роти розвідки спеціального призначення в/ч 3028 Західного ОТО, відділення інструкторів в/ч 2269 Центрального ОТО, роти охорони спеціального призначення 22-ої окремої бригади з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні, патрульного батальйону в/ч 3057 Східного ОТО. Майже всі мають статус учасника бойових дій.

 

 

Урочистості завершились виступом артистів Академічного ансамблю пісні і танцю НГУ та загальним фотографуванням володарів беретів з відзнакою із командувачем Національної гвардії України.

 

Пригадаємо, як відбувалась здача кваліфікаційного іспиту.

Запекла боротьба, з самого ранку 28 вересня, розпочалась з марш-кидка на відстань 11 кілометрів з подоланням природних та штучних перешкод. Наприкінці цієї дистанції гвардійці в бойовому екіпіруванні зі зброєю під звуки вибухів та стрілянини бігли, переступаючи автомобільні шини, щільно викладені на землі, кидали учбову гранату та переповзали по-пластунськи під натягнутим колючим дротом під час «обстрілу» холостими в повітря, продираючись крізь чорний дим палаючих автомобільних шин. Для кожного гвардійця такий іспит – це справжній виклик. Всі кандидати викладалися на повну. По обличчях військовослужбовців було помітно, як їм тяжко, що це не прогулянка по морському узбережжю. Але ніхто з низ не здавався без бою. Деякі бійці, кому фізично було дуже важко, через силу, обливаючись потом, долали останні важливі метри марш-кидка. Своїми вигуками та порадами їх підбадьорювали однополчани.

 

Усі учасники були в однакових умовах. Після подолання першого етапу, без паузи на відпочинок, долали загальновійськову смугу перешкод. Одразу після неї був етап силової підготовки. Військовослужбовці почергово виконували присідання з вагою, віджимання, підняття ніг в положенні лежачи та перекатували автомобільні шини від вантажівки. Лише перед виконанням нормативів з вогневої підготовки та стрільби з бойової зброї гвардійці мали невеличку паузу для переходу до місця проведення наступного етапу та отримання боєприпасів.

Після кожного етапу військовослужбовці, які продемонстрували найгірші результати, завершували здавати кваліфікаційний іспит. У підсумку на останній рубіж – рукопашний бій – вийшли десять найдостойніших та найвитриваліших.

 

Вони змагалися у спарингах з інструкторами з рукопашного бою. Без крові не обійшлося, влучні та професійні удари інструкторів обходили захист виснажених кандидатів на право носити берет з відзнакою. Діставалося також й інструкторам. Деякі з гвардійців, які дійшли до фіналу, володіли прийомами рукопашного бою не гірше за своїх опонентів. Але основний критерій, за яким судді оцінювали бійців-кандидатів – воля до перемоги. Окрім суддів своє рішення щодо того, чи готовий гвардієць носити берет з відзнакою, виносила рада беретів, до складу якої входять досвідчені військовослужбовці, які вже давно мають цю відзнаку. У підсумку кваліфікаційний іспит склали лише шестеро найстійкіших військовослужбовців.

 

Зазначимо, що у зв'язку із запровадженням в НГУ нових зразків форми одягу гвардійці, які складали кваліфікаційний іспит цього року вперше отримали право носити берет синього кольору з відзнакою замість крапового.

 

Додамо також, що вперше в іспитах взяли участь курсанти Національної академії НГУ.

 

Прес-служба НГУ