Понеділок, 16 Грудень, 2019 - 16:27
12 Сер 2019

Кінологи Нацгвардії продемонстрували спритність на кінно-кінологічному фестивалі у Львові

Уперше на теренах Західної України,у Львові, відбувся кінно-кінологічний фестиваль «Завжди поряд».

 

До фестивалю разом із представниками кінологічних служб Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Збройних сил України, також долучились і кінологічні групи військових частин 4114 та 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання й Навчального центру Національної гвардії України.

 

Під час виконання бойових завдань, допомога службових собак неоціненна. Тварини здатні краще за людей чути артобстріли і попереджають про небезпеку. Собаки охороняють важливі державні об’єкти та позиції, чітко визначаючи наближення непроханих гостей. За їх допомогою рятують людей з під завалів будинків.

 

«Саме тому ми й назвали фестиваль «Завжди поряд», — розповідає організатор фестивалю Віктор Іонов,  А щоб показати максимальні можливості  собак ми запросили професійних кінологів і їх службових собак з силових структур. Ці службові собаки завжди знаходились зі своїми господарями навіть під час бойових дій. Вони неодноразово знаходили вибухові речовини, допомагали виявляти зброю у порушників на блокпостах, та рятували людське життя, часто ризикуючи своїм». 

 

Право відкрити фестиваль було надано саме цім кінологам і їх чотирилапим помічникам.

 

Кожного службового собаку, якій відзначився під час виконання бойових завдань, було представлено присутнім й нагороджено пам'ятними відзнаками “За службу Україні».

 

Майор Володимир Хаверко, фото автора та підполковника Олега Тіхова