Середа, 17 Липень, 2019 - 06:22

Поділитися

02 Лис 2015

Калинівський полк оперативного призначення відсвяткував свою 21-у річницю

У Калинівці відбулися урочистості з нагоди 21-ої річниці створення полку оперативного призначення Національної гвардії України, який дислокується на території Калинівського району Вінницької області. Історія військової частини – це два десятиліття самовідданого служіння українському народу, це велика праця, мужність і самопожертва. Вона вписана в літопис України п’ятьма життями полеглих героїв: Максима Мушти, Валентина Білошкурського, Віктора Ліпського, Віктора Долінського,  Романа Лабаня.

 

 Урочистостям передувало вшанування побратимів, які загинули під час виконання службових обов’язків під час проведення антитерористичної операції  на сході держави. До меморіалу «Вічної пам’яті»  військовослужбовцями та рідними загиблих були покладені живі квіти. Зі сцени у ході святкової програми лунали їхні імена, імена, які навічно закарбовані у нашу пам'ять.

 

Привітати гвардійців прийшли: депутати Верховної Ради України, губернатор Вінницької області, керівництво міста Вінниці,  керівники Калинівського району, силових структур, представники громадськості.

 

Як відзначив командир військової частини Іван Миропольський, для «Ягуару» 21-й рік його історії був дуже важким. «Це випробування Дебальцевим, випробування Мар’їнкою. Більше 300 військовослужбовців частини стали учасниками бойових дій, отримали бойове хрещення. І ми по праву можемо називатися бойовою частиною. Підтвердження тому – вручення бойового прапора з рук Президента нашої держави і стрічки «За мужність». Хочу підкреслити, що лише одна із частин Національної гвардії України удостоєна цього високого звання», - підкреслив Іван Миропольський.

 

Високий професійний рівень військовослужбовців полку відзначив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, висловив переконання, що на сьогодні калинівський полк - найкращий бойовий підрозділ системи Національної гвардії України. «21-ша річниця військової частини  для кожного з нас має гіркий присмак - присмак втрат. Ми пережили найбільш драматичний рік в історії Української держави, але спілкуючись зі своїми колегами – головами обласних державних адміністрацій з Луганська і Донецька, можу абсолютно щиро сказати: коли мова заходить про калинівський полк оперативного призначення - величезна шана і повага до кожного з вас і до бойових командирів. Ми добре пам’ятаємо, що було зроблено вами по захисту мирного населення та військових», - наголосив Валерій Коровій.

 

Голова облдержадміністрації передав слова подяки, висловлені Президентом України, щодо ролі особового складу при звільненні Харківської ОДА. Відтак наголосив, що лише тепер приходить усвідомлення того, наскільки принципово важливим був той момент в недопущенні розповсюдження сепаратистської навали далі по Сходу України.

 

Під час святкового концерту за участю творчих колективів району, оркестру військової частини та військовослужбовців командир частини полковник Іван Миропольський висловив слова вдячності за сумлінну службу особовому складу, яка є запорукою безпеки в Україні. Побажав особовому складу та їх сім’ям щастя, миру і спокою, а головне – повернення завжди живими та здоровими до своїх домівок. Гості дякували гвардійцям за службу.

 

З нагоди свята окремі військовослужбовці були нагороджені відомчими відзнаками, Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, грамотами Вінницької міської ради, а також грошовими винагородами. Окрім того, командиром військової частини були заохочені кращі військовослужбовці.

 

майор Віктор Цибульський

фото автора та майора Сергія Лещенко