П'ятниця, 29 Травня, 2020 - 04:09
13 Вер 2019

«Іловайськ-2014». Які фільми формують свідомість харківських строковців

 

Гвардійці Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ подивилися воєнну драму «Іловайськ-2014. Батальйон «Донбас».

 

Це заснована на реальних подіях історія про війну та мир, військових та цивільних, добровольців та їхнє протистояння російським найманцям.

 

Кінець фільму зал зустрічав стоячи – під час титрів на екрані були зображені портрети війкових, які загинули під час операції.

 

«Фільм дуже вразив. Важко було дивитися на таке, тим більше усвідомлюючи, що це було насправді. Що є люди які це реально пережили, і які далі продовжують захищати Україну. У бійців дуже високий моральний та  бойовий дух, вони були як одне ціле. Незважаючи ні на що, вони діяли, один одному допомагали. Ми у своєму колективі  робимо так саме», - поділився враженнями солдат Петро Михальчук.

 

Харківська волонтерка Анжела Денисенко, що разом з гвардійцями дивилася фільм зазначає, що дуже рада бачити серед глядачів й військових.

 

«З Нацгвардією ми познайомилися ще у 2014 році на Карачуні, коли приїздили до вас з концертами Музичного батальйончику «Help Army». І ви бачите, що наш зв’язок міцнішає. Якщо в нас є нагода зустрітися, подякувати хлопцям за країну, ми це обов’язково робимо. Вони справжні, вони воїни 21 століття. У нас одна родина - волонтерів та Нацгвардії», - зазначає Анжела Денисенко.

 

Власне, такі фільми допомагають та зміцнюють відчуття військового братерства, переосмислити цінність людського життя та поставити собі вічні питання: «А чого вартий ти? Як чинитимеш в подібних обставинах».

 

Діана Краснікова