Вівторок, 26 Травня, 2020 - 10:11
08 Жов 2019

Гвардійські психологи обмінювалися досвідом з науковцями в Слов’янську

Своїми знаннями з військовими психологами ділилися науковці в галузі психології та педагогіки вищих навчальних закладів, а також представники громадської організації «Ліга офіцерів». «Ліга» діє з 2001 року, і наразі, за підтримки Офісу НАТО в Україні, її члени допомагають військовослужбовцям-учасникам ООС (АТО) адаптуватися до мирного життя.

 

Протягом двох днів на базі Слов’янського полку НГУ психологи військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання, Східного відділення комплектування ІВЦ, військових частин 2276 та 3022 підвищували фахову компетенцію. Вдосконалення системи психологічного забезпечення, психологічного вивчення призовників для призову на строкову військову службу та обміну практичними порадами психологів – такі цілі стояли перед учасниками зборів.

 

Як проводити психологічне консультування військовослужбовців та членів їх сімей розповів нацгвардійцям доктор психологічних наук, професор Павло Горностай. Він провів майстер-клас з учасниками зборів. Його позиція полягає в тому, що виконання завдань в екстремальних умовах накладає певний відбиток на поведінку військовослужбовців і на їх психологічний стан, як і будь-який досвід, який треба поставити на службу людині, яка цей досвід отримала.

 

«Я вважаю, що мета зборів досягнута. Військові психологи мали змогу залучити до свого професійного багажу ідеї, форми роботи, ніби ззовні, подивитися на свою роботу «свіжим оком». Надалі ми зможемо все це використовувати у своїй діяльності. Психологія сьогодні – надзвичайно динамічна наука, і такі збори допомагають нам бути обізнаними у сучасних тенденціях», - зазначив начальник відділення психологічного забезпечення управління підполковник Олег Колісник.

 

Разом із доцентом кафедри прикладної психології Донбаського державного педагогічного університету Тетяною Асланян та практичним психологом Ольгою Шевельдіною офіцери вчилися долати стрес і психологічні травми.

 

Фахівці провели тренінг для психологів відносно згуртування військових колективів, мобілізації внутрішньої психологічної готовності, навчанні основним прийомам подолання дії стрес-факторів та саморегуляції.

 

Відділення інформації і комунікації СТУ

Фото Нікіти Тафійчука