Середа, 8 Липня, 2020 - 15:59
15 Кві 2019

Гвардійські лейтенанти вчаться ефективній тактиці

Всі сили на практичне відпрацювання! Офіцери Нацгвардії навчаються ефективним прийомам та методам роботи при ускладненні тактичних умов. Під Харковом тривають збори з молодими офіцерами.

 

Гвардійські інструктори, частина з яких – спецпризначенці зі значним бойовим досвідом, намагаються розкрити потенціал своїх підопічних – лейтенантів на зборах у Рокитному. Особлива увага приділяється вогневій підготовці та тактиці малих груп.

 

Військові вправляються у стрільбі з різних дистанцій, положень, з укриття і на відкритий місцевості, з перенесенням вогню, вдень і вночі. Бігають, стріляють, повзають, реагують на вогневий контакт при патрулюванні, придушують спротив умовного противника, прикривають напарників. При чому в парі нерідко опиняються жінка та чоловік, озброєнні, з бойовими набоями, в повному екіпіруванні, включно з бронежилетами та протигазами, які мають синхронно працювати без жодних скидок на фізичні параметри. При цьому воякам треба вкластися в певні нормативи: швидкість, кучність стрільби, точність тощо.

 

Особлива увага приділяється заходам безпеки – кожен стрілок має поводитись зі зброєю так, ніби, вона є постійно зарядженою, контролювати спусковий гачок та запобіжник в реальності та голові, не спрямовуючи зброю туди, куди не має на меті стріляти.

 

На зборах також не забувають напрацьовувати практичні навички з тактичної медицини згідно протоколу ТССС (Tactical Сombat Сasualty Сare). Йдеться не лише про дотримання особистої безпеки. Гвардійці повинні вміти розставляти пріоритети, вміти адекватно сприймати ситуацію у бойових умовах. Правильно комунікувати з умовним пораненим, командуванням та своєю групою, при цьому створювати вогневу перевагу, не забуваючи про скритність переміщення та правильне надання допомоги умовному «пораненому».

 

Тож, лейтенанти ще тиждень працюватимуть над вдосконаленням своїх навичок, а вже в п’ятницю керівники визначатимуть кращих, тих хто підходив завзято та ініціативно до занять, намагався реалізувати практично всі отримані у військовому виші знання.

 

Сергій Молотков

Богдан Кондратов