П'ятниця, 14 Грудень, 2018 - 15:41

Поділитися

11 Жов 2018

Гвардійці забезпечують громадський порядок та допомагають мешканцям в найбільш небезпечних місцях Ічнянського району

Військовослужбовці Національної гвардії України спільно зі співробітниками Національної поліції патрулюють на автомобілях вулиці населених пунктів та прилеглі дороги поблизу 6-го арсеналу Міністерства оборони України, де відбулася пожежа.

 

"Ми забезпечуємо охорону громадського порядку в населених пунктах прилеглих до території складів, звідки було евакуйовано місцеве населення. Наше завдання не допустити мародерства та грабежів, а також допомагати місцевому населенню у разі потреби", - розповів командир патрульної роти військової частини 3066 НГУ капітан Андрій Костенко.

 

Коли до оперативного штабу надходить інформація про виявлення небезпечних знахідок, то нацгвардійці з поліцейськими забезпечують охорону місця події та викликають оперативно-рятувальну службу для розмінування вибухових пристроїв.

 

"Наприклад, учора в селі Грабове був виявлений пошкоджений жилий будинок. Під час його обстеження нашим нарядом з працівниками поліції було виявлено снаряд і забезпечено охорону місця події та викликано оперативно-рятувальну службу", - розповів командир патрульної роти військової частини 3066 НГУ. 

 

В перший день після виникнення надзвичайної події нацгвардійці взяли під охоронну громадського порядок у 9 населених пунктів в районі проведення ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. У зв’язку зі зміною оперативної обстановки та стабілізацією ситуації кількість нарядів зменшено.

 

"На даний час ми виставляємо шість нарядів на автомобілях вже спільно з патрульною поліцією. Наразі всі дороги розчищені та відкриті для проїзду громадян. Основна увага звертається на прилеглі території до основних доріг та безпосередньо населені пункти, особливо там де є ознаки прильоту снарядів та руйнувань", - зазначив капітан Андрій Костенко.

 

Також підрозділи Нацгвардії на броньованій техніці залучаються для доставки представників оперативного штабу та слідчої групи в найбільш небезпечні місця поблизу складів і на територію арсеналу з метою проведення розвідки обстановки. Крім цього у разі необхідності ми залучаємось для проведення евакуації місцевого населення або доставки їжі та води громадянам, які не можуть самостійно пересуватися, і яким нікому допомогти.

 

"Дуже добре, що працівники поліції та військовослужбовці Національної гвардії не залишили нас у такій великій біді. Вже третю добу хлопці здійснюють піше патрулювання по селу. Головне, що мародерства та порушення громадського порядку не було", - розповів виконуючий обов'язки старости села Бурімка Ічнянського району Юрій Ільченко.

 

Нагадаємо, 9 жовтня, близько 3:30, поблизу Ічні в районі сіл Дружба та Августовка сталася пожежа на складах з боєприпасами 6-го арсеналу Міністерства оборони України. До ліквідації наслідків надзвичайної події залучені понад 100 військовослужбовців Національної гвардії України.

 

Прес-служба НГУ, фото Віктора Петриченка