Неділя, 23 Лютого, 2020 - 01:18
25 Чер 2015

Гвардійці відвідали військово-історичний музей

Історія – велика наука. Завдяки історії ми знаємо хто наші пращури, на  яких землях вони жили, якою промисловістю займались, як полювали. Із історії ми знаємо, що невід’ємною частиною життя наших предків була військова справа.

 

Не дивлячись на те, що війна це великий гріх, саме вона впливала на розвиток всього людства. Наша країна, яка 70 років не знала що таке війна, досі не може оговтатися від тих подій, що її спіткали. Та не дивлячись на відсутність достатнього військового досвіду, військові і, взагалі, чоловіки України невтомно ідуть захищати свою Батьківщину, подібно своїм дідам, які захищали свою рідну землю в часи другої вітчизняної війни.

 

Відмобілізованим військовослужбовцям військової частини 3012 було запропоновано відвідати  військово – історичний музей Південного оперативного командування,  що було прийнято з великим ентузіазмом.

 

В музеї військовослужбовців щиро вітали теплими словами завідуюча музею Наталя Югова та методист Сергій Платовський, який і був гідом по численним великим залам цієї безцінної ділянки історії.

 

Експозиції залів в хронологічній послідовності розповідають про війни на Україні в різні історичні періоди. Військовослужбовці уважно слухали про боротьбу слов’янських князівств Київської Русі із іноземними загарбниками, про рух українського народу проти шляхтичів, під керівництвом гетьмана Богдана Хмельницького.

 

Повільно переходячи із зали до зали, настає черга розповіді про другу світову війну. Окрім цікавої інформації, вражають експонати музею: так різноманітні почуття охоплюють при одному погляді на гімнастерку політрука, медальйон «Смертник» та передсмертну записку, яка написана кров’ю.

 

Коли ідеш по цих залах, розумієш яких величезних зусиль  було покладено для того, щоб зібрати всі ті експозиції, що є в музеї.

 

- Сучасній Україні потрібен серйозний аналіз військово – історичного досвіду та військових національних традицій, які накопичені нашими предками. Всі історичні документи, експонати, експозиції , які представлені на суд відвідувача, дають можливість свободо мислення, формування свого світосприйняття історичних подій, розуміння правди історії і власної точки зору, - каже завідуюча музею Наталя Югова.

 

З приємною втомою від емоцій, та одержаної інформації, військовослужбовці, обмінюючись враженнями, виходять з музею.

 

- Відвідування таких місць дуже корисні. В цей нелегкий для країни час,   нам дуже потрібна підтримка бойового духу. Дивлячись на приклад наших предків,ми вчимося любити нашу Батьківщину і захищати її так,як її захищали наші діди та прадіди,- поділився враженнями відмобілізований сержант Назар Кравчук.

 

старшина  Ірина Синіговець, фото старшого солдата Тетяни Поліщук