Середа, 19 Червень, 2019 - 08:10

Поділитися

10 Жов 2018

Гвардійці патрулюють вулиці 9-ти населених пунктів у районі лиха поблизу Ічні

Військовослужбовці Національної гвардії України спільно зі співробітниками Національної поліції забезпечують громадський порядок в населених пунктах, що знаходяться у зоні можливого ураження від вибухів 6-го арсеналу Міноборони поблизу м. Ічня. Оперативний штаб з ліквідації наслідків розташований в селищі Парафіївка. До його складу входять представники правоохоронних органів, місцевого самоврядування та комунальних служб. Очолює оперативний штаб губернатор Чернігівської області.

 

"Наші підрозділи виконують завдання з підтримання правопорядку в шіснадцятикілометровій зоні ураження після вибухів на шостому арсеналі шляхом здійснення патрулювання в 9-ти населених пунктах Ічнянського району", - сказав заступник начальника Північного Київського територіального управління НГУ полковник Володимир Шелефост, який представляє Нацгвардію в оперативному штабі з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

 

За його словами в перший день виникнення надзвичайної події нацгвардійці допомагали місцевим мешканцям покинути 16-кілометрову зону навколо епіцентра вибухів. Особи, яких евакуювали, розміщуються в пунктах прийому - об'єктах соціальної інфраструктури: школах, дитячих садочках, лікарнях, гуртожитках.

 

"Деякі мешканці не змогли своєчасно залишити свої домівки, тому для цього були призначені наші групи швидкого реагування на бронетехніці. Вони за викликом виїжджали в населені пункти в цьому районі та вже індивідуально надавали допомогу і поточно доставляли медичні препарати, продукти харчування та гуманітарну допомогу, що надавали волонтери та мешканці інших населених пунктів", - зазначив полковник Володимир Шелефост.

 

Крім цього, особовий склад Нацгвардії залучався до проведення обмежувальних заходів. Зокрема, гвардійці забезпечували охорону знайдених снарядів, що не здетонували, з метою недопущення до них цивільних осіб. На місця таких "знахідок" викликали вибухотехнічну службу Національної поліції та Державну службу з надзвичайних ситуацій. Наразі спадає напруга в районі ліквідації наслідків вибухів. Інтенсивність вибухів з кожною годиною зменшується. Проводиться гасіння пожежі з повітря, також на арсеналі працює бронетехніка Міністерства оборони. Підрозділи Нацгвардії продовжують охороняти громадський порядок в зоні небезпеки.

 

"За весь період виконання завдання недопущено скоєння злочинів, особливо мародерства та крадіжок майна місцевого населення. Жодних скарг не надходило", - Володимир Шелефост.

 

Нагадаємо, 9 жовтня, близько 3:30, поблизу Ічні в районі сіл Дружба та Августовка сталася пожежа на складах з боєприпасами 6-го арсеналу Збройних сил України.

 

Прес-служба НГУ

Фото Віктора Петриченка