П'ятниця, 10 Липня, 2020 - 13:26
08 Лис 2019

Гвардійці Міжнародного центру долучились до "Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності"

Цього року перевірити свої знання української мови та долучитися до 19-го Всеукраїнського диктанту єдності виявило бажання понад 30 гвардійців Міжнародного центру.

 

У конференц-залі, завдяки його новітнім технічним можливостям, офіцери, військовослужбовці за контрактом та солдати строкової служби центру написали диктант «Від бересту до цифри».

 

Читав диктант у прямому ефірі відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

 

Після написання гвардійці відправили свої тексти на електронну скриньку Українського радіо для перевірки, а через декілька хвилин переглянули роботу над помилками від автора диктанту.

 

Своїми враженнями від Всеукраїнської писемної акції поділились учасники:

Дмитро Білик – солдат строкової служби: «Я дуже задоволений, що взяв участь у написанні диктанту. Сподіваюсь написав без помилок і дуже вдячний за нагоду перевірити самого себе. Нам всім треба шанувати та збагачувати українську мову».

 

Світлана Пушкар – старшина військової служби за контрактом: «Мені було дуже цікаво поринути у шкільні роки, коли я в останнє писала диктанти. Це не лише корисно, а ще й мотивує до вивчення рідної мови та самоосвіти, адже ми українці».

 

У підсумку заходу полковник Максим Барилко – заступник начальника Міжнародного центру по роботі з особовим складом зазначив: «Участь військовослужбовців у таких заходах об’єднує та згуртовує, дає змогу покращити свої знання та спонукає до поглибленого вивчення української мови. Ми і надалі будемо брати участь у Всеукраїнських акціях».

 

Довідково: Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

 

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ,

фото Віктора Воскобоєва та Артема Кочаряна