П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 06:25
15 Лют 2020

Генерал-лейтенант Микола Балан вшанував українців, які брали участь в бойових діях на території інших держав

Сьогодні в Києві у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав гвардійці долучилися до церемоніалу покладання квітів.

 

Урочистості пройшли на одній із головних площ Києва біля Меморіального комплексу громадянам України, полеглим в Афганістані. Кияни, столичні посадовці, депутати, бізнесмени і ветерани прийшли, щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв. Аби покласти квіти до меморіалу та віддати шану українцям, які загинули у війнах на території інших держав, на церемоніал також прибув командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан.

 

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять полеглих громадян України – тих, хто ціною власного життя зберігав мир та спокій у світі. Після цього, кожен мав змогу покласти квіти до меморіалу.

 

Невдовзі церемоніал з нагоди вшанування воїнів-інтернаціоналістів пройшов і у 27-ї бригаді Національної гвардії України. Командування НГУ, військовослужбовці Північного оперативно-територіального об’єднання, ветерани війни у Афганістані поклали квітів до меморіального комплексу учасникам АТО та меморіальної дошки учасникам бойових дій на території інших держав та миротворцям.

 

«У цей день виповнюється 31 рік відколи останній радянський солдат офіційно покинув Афганістан. Понад 160 тисяч українців брали участь у цьому десятирічному конфлікті. Майже 3,5 тисячі живими додому так і не повернулись. Дуже важливо, що український народ пам’ятає про цю війну і сьогодні у всіх регіонах країни проходять меморіальні заходи. Сьогодні ми згадуємо кожного з них і віддаємо їм шану», – зазначив у своєму виступі генерал-лейтенант Микола Балан.

 

Командувач Нацгвардії також виразив вдячність воїнам-інтернаціоналістам, які в найтяжчі часи 2014 року змогли знову одягнути військовий однострій та піти на війну. Адже їхній досвід у той момент був дуже необхідним українській армії, яка вступила у тяжкий бій із російсько-окупаційними військами.

 

Пресслужба НГУ