П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 07:19
04 Лип 2019

Ґендерно-орієнтоване бюджетування в Україні – справедливий бюджет для кожного (відео)

3 липня в Головному управлінні Національної гвардії України пройшов кінцевий етап співпраці з проектом «Ґендерне бюджетування в Україні», на якому учасники мали змогу поділитися своїм досвідом у процесі планування та розподілу бюджетних коштів, а також подискутувати та знайти спільні шляхи для покращення їх використання.

 

Ґендерно-орієнтоване бюджетування – це інструмент, спрямований на інтеграцію ґендерної складової у бюджетний процес та досягнення ґендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.

 

Цей процес пов'язаний із розробкою бюджетів різних рівнів, що надає важливу інформацію фахівцям, які приймають рішення щодо розподілу бюджетних коштів та дозволяє побачити те, як доходи та видатки бюджету впливають на соціально-економічне становище й можливості жінок і чоловіків.

 

Саме ґендерний аналіз передбачає не лише розбивку за статтю, але й враховує інші соціальні категорії, такі як вік, соціально-економічне становище, місце проживання, рівень освіти тощо.

 

Існують різні підходи до впровадження ҐОБ, але в центрі уваги –  реальні потреби  та інтереси жінок і чоловіків, які, в свою чергу, також мають бути рівною мірою враховані і у процесі формування  бюджетних програм Національної гвардії України. Такий підхід є важливим, оскільки і пріоритети, і стратегічні та практичні потреби жінок і чоловіків можуть різнитися. Врахування ґендерних відмінностей  робить бюджет більш дієвим, справедливим і прозорим.

 

У зв’язку з тим, що жінки сьогодні активно долучаються до сектору безпеки та оборони України, наразі, дуже актуальним є питання  ретельного обрахування потреб як військовослужбовців-жінок, так і військовослужбовців-чоловіків під час складання паспортів бюджетних програм Національної гвардії України з метою більш якісного виконання службово-бойових завдань особовим складом Національної гвардії України.

 

Наразі проходить узагальнення матеріалів щодо аналізу бюджетних програм Національної гвардії України та можливого врахування рекомендацій у подальшій діяльності.

 

Служба з гендерної інтеграції ГУ НГУ