Понеділок, 1 Червня, 2020 - 04:52
31 Травень 2018

Гендерне інтегрування: посилення індивідуальної та інституційної спроможності

На базі військової частини 2260 з охорони дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав розпочалися дводенні заняття з посадовими особами кадрових органів Національної гвардії України, відповідальними за гендерну інтеграцію.

 

З вступним словом до присутніх звернувся заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар та наголосив про важливість впровадження гендерних підходів у діяльності Національної гвардії України.

 

Про роль жінки у військовому формуванні, рівні можливості, гарантії дотримання прав і свобод, взаємні обов’язки та спільну відповідальність, інтегрування гендерних питань на рівні військової реформи, акцентувала увагу у своєму виступі радниця командувача з питань реформування психологічної служби та гендерної політики Вікторія Арнаутова.

 

Метою даного тренінгу є підвищення гендерної компетентності відповідальних осіб та покращення інституційної ефективності для гендерної актуалізації та партнерства.

 

Слухачі отримали знання щодо базових теоретичних концепцій гендерної проблематики та важливості застосування гендерних підходів в секторі безпеки і оборони, ознайомились з нормами міжнародного та національного законодавства щодо гендерної рівності та інструментами гендерного інтегрування, навчились проведенню гендерної оцінки послуг, що надаються НГУ, визначили види практичних дій для осіб відповідальних за впровадження гендерного підходу.

 

Керівники занять також звернули увагу військових та нагадали, що Україна долучилась до головних міжнародних зобов`язань щодо забезпечення гендерної рівності, включаючи Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW,1980) та її Факультативного протоколу, Пекінську декларацію та Платформу Дій (1995); встановила національні законодавчі та політичну систему для гендерної рівності, включаючи Державну програму щодо забезпечення рівних прав та можливостей для чоловіків та жінок (до 2016), а також Національний план дій «Жінки, Мир та Безпека» (2016) у якості додатку до Резолюції Ради Безпеки 1325.

 

Отже, роботу над формуванням гендерної компетентності військового професіонала розпочато. Та ще є багато запитань, які підніматимуться на наступному занятті.