Субота, 4 Липня, 2020 - 17:54
30 Чер 2020

Гатили з мінометів, а він вцілів: історія гвардійського «Еталона»

У військовій частині 1141 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України кожен автомобіль має свою історію. Більшість військової техніки пройшла випробування на міць в зоні АТО/ООС.

 

Нічим, на перший погляд, з-поміж інших не виділяється ззовні схожий на типову маршрутку автобус «Еталон».

 

Це зараз він справний, доглянутий і виглядає як новенький. Та у червні 2014 року саме цей автобус обстріляли бойовики, ледве не позбавивши військових основного засобу пересування.

 

…Червень 2014 року. Село Олексіївське, Амвросіївського району, Донецької області. Саме тут розташовувалось одне з військових містечок українських бійців. Тут вони жили. Звідси роз’їжджалися по місцях несення служби.

 

Одного разу увечері військові помітили, як над містечком кружляє безпілотний літальний апарат. Вони вже знали - невдовзі чекай біди. І справді, уже за пів години з ворожої сторони почався мінометний обстріл.

 

«Гатили по містечку не перестаючи. Ми одразу ж кинулися в укриття. В результаті обстрілу згоріли вщент два наших намети. Хлопці, які там жили, лишилися без нічого. Добре, хоч самі вижили! А от техніка постраждала добряче», - пригадує водій військової частини 1141 Геннадій Занкін.

 

Тоді найбільше дісталося нашому «Еталону». Скло, двері, салон – скрізь все було посічене осколками. Бійці фактично лишилися без засобу пересування. Згодом підрозділ перебазувався в інше місце. Там і взялися за ремонт пошкодженої техніки.

 

Завдяки фаховості військових механіків та водіїв автобус вдалося відремонтувати. Славнозвісний «Еталон» служить луцьким гвардійцям й донині.

 

Загалом, кожну машину у військовій частині бережуть, вчасно обслуговують, ремонтують. Бо ж не зі слів знають, що справна техніка в строю - запорука успішного виконання службово-бойових завдань.

 

Юлія Ковпак