Субота, 11 Липня, 2020 - 16:22
10 Чер 2019

Гарячий крос у Гвардії: гвардійці розповіли, як готувати команди до головного чемпіонату року з функціонального багатоборства

 

Спекотний ранок. А на полігоні у Вишгороді військові готуються. Екіпіровані з маківки до ніг: військова польова форма, захисний бронежелет «Корсар», каска, автомат АКМ-47 (АК, АКС-74), протигаз, нагрудний номер та номер команди на касці – «команда понад усе».

 

Другий змагальний день чемпіонату Національної гвардії з функціонального багатоборства став справжнім випробуванням на витривалість ще до початку визначених програмою перешкод – максимальна висока для цього року температура повітря стала тому причиною.   

 

Один із головних слоганів багатоборців: «Наша спеціалізація – відсутність спеціалізації». І це дійсно так. Чемпіонат розпочався в суботу і найвитриваліші військовослужбовці НГУ вже показали свої найкращі результати у комплексно-силових випробуваннях – підтягуванні на перекладині, присіданні з гирею, лазанні по канату, віджиманні від похилої дошки, вправі на тренажері «гребний концепт», жимі штанги лежачи, вистрибуванні на тумбу, подоланні ділянки з вантажем до 40 кг.

 

Сьогодні проходив другий етап змагань – воєнізований крос зі стрільбою, метанням гранат та подоланням перешкод у складі підрозділу. Змагання проходять на дистанції 3 км, на нерівномірній пересічній місцевості – з подолання природних та штучних перешкод. Початкова вправа під час першого кола – перенесення мішків вагою 40 кг. Друге коло наповнене багатьма перешкодами – біг з перешкодами, метання макету гранати на дальність 35 метрів, виконання стрільб з АК на вогневих рубежах у положеннях «лежачи» та «стоячи».

 

Командна першість визначалася за найменшим часом проходження кросу з усіма перепонами.

 

«Тут слабких нема, приїхали усі найсильніші з різних регіонів», – каже офіцер маріупольської військової частини 3057 Андрій Федоренко.

 

Солдат Дмитро Федусов з Дніпра у змаганнях бере участь уперше. Минулого року поставив рекорд з метання гранати – 76 метрів. Каже – це його улюблена вправа у змаганнях, розповідає: «Найкращий – завжди є найкращий, але ті хлопці, які потрапили на ці змагання, на всеукраїнський рівень Нацгвардії, – вже переможці. Це дуже складно… Ще третій день – будемо виривати перемогу!»

 

Солдат військової частини 3005 Антон Бабічев ділиться першими емоціями: «Мабуть, я набігався на рік вперед, так що мені дуже сподобалося. Мій улюблений вид – комплексно-силові вправи і стрільба. Не дарма тренувався, чимось себе обмежував – тепер ось видно результат. Я слідкував за режимом. Вранці – пробіжка 5 км, через години 3 – силова підготовка і ввечері – неквапна пробіжка. Місяць готувався посилено. Завтра ще естафета, сили є, будем відпочивати і готуватися далі».

 

Андрій Федоренко розповів про головну запоруку успіху гвардійських багатоборців: «У нас є товариші це створює живу конкуренцію. Коли думаєш, що вже впорався, але бачиш, що твій товариш ще краще робить, ти робиш трошки більше, переборюєш себе і робиш більше. У нас була сильна воля до перемоги. Те, що ти володар берета з відзнакою, – це мене стимулює ще більше, бо на тебе дивляться колеги, які про нього мріють. І на тебе дивляться з надією, як на приклад і ти не можеш підвести, втратити форму і витривалість, і робиш більше на адреналіні, ніж сам від себе очікував». Як хобі, Андрій займається аматорською відеозйомкою. Пробіг свою дистанцію з екшн-камерою GoPro, деякі кадри є у відео нижче.

 

Довідково. Національна гвардія України започаткувала проведення змагань з функціонального багатоборства (кросфіту) з 2015 року. Вони проводяться щороку і набули популярності серед військовослужбовців Національної гвардії України та підрозділів сектору безпеки України.  Щороку програма змагань змінюється. Проводиться експериментальна робота у виборі різних форм і методів підготовки з метою покращення фізичної готовності особового складу. 

 

Прес-служба НГУ, фото Віктора Петриченка, відео Олексія Павлюка