Понеділок, 1 Червня, 2020 - 05:05
06 Жов 2019

Фах військового правоохоронця у «Місті професій»

Якою були профорієнтаційні заходи для дітей ще якихось п'ятнадцять років тому? В більшості випадків – нуднуватими. Школярі або відвідували районні центри зайнятості, або слухали розповіді вчителів, які переважно містили загальну інформацію про той чи інший фах. Останні пʼять років заходи з професійно-орієнтаційної роботи кардинально змінилися завдяки численним соціальним проектам, як-от «Місто професій», де діти можуть на певний час перевтілитися на телеведучого, мікробіолога, маляра, баристу, поліцейського або військовослужбовця НГУ.

 

Такий захід уже в котрий раз пройшов у київському парку імені Тараса Шевченка. До акції долучилися представники як державних структур так і приватних компаній.  Діти мали змогу вибрати з-поміж понад двадцяти представлених тут професій.

 

Військовослужбовці Національної гвардії України вже не вперше взяли участь у профорієнтаційному заході. Локація, на якій розповідалося про цілі та завдання військових правоохоронців складалася з трьох точок. На кожній з них можна було дізнатися щось корисне та цікаве.

 

Приміром, в агітаційній палатці, яку розгорнули військовослужбовці відділу комплектування Іміджево-видавничого центру НГУ, можна було дізнатися про умови вступу на службу за контрактом у Нацгвардії. Тут відвідувачі заходу мали змогу отримати вичерпну відповідь на запитання про вакансії та особливості служби в НГУ.

 

Поряд фельдшер медичного пункту батальйону оперативного призначення ім. Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького старшина Олександр Корнійчук навчав усіх бажаючих надавати невідкладну домедичну допомогу. Яким чином діяти, якщо комусь раптом стало зле? Що можна і чого не можна робити, аби допомогти людині, яка втратила свідомість? Які дані про стан пораненого або хворого слід повідомляти медикам «швидкої» найпершим чином? Про все це можна було дізнатися від справжнього фронтового парамедика. По правді кажучи, не лише малеча, але й їхні батьки і навіть фахові медики уважно слухали старшину Корнійчука.

 

А ось бійці столичної конвойної бригади НГУ розповідали маленьким глядачам про особливості роботи кінолога. Кожен гість міг подивитися, як працює розшуковий пес.

 

"Надзвичайно важливо, щоб з раннього віку діти розуміли ким хочуть бути в майбутньому, так їм буде легше досягти своєї мети. А ми спільно з організаторами «Міста професій», із радістю їм в цьому допомагаємо", –  зазначив старший офіцер відділу комплектування Іміджево-видавничого центру НГУ майор Олександр Шинкаренко.