Неділя, 15 Грудень, 2019 - 11:11
02 Сер 2019

Довіра, партнерство, спільні навчання та підготовка – Національні гвардії України та Каліфорнії визначили майбутні плани (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

 

Навчальний центр НГУ «Старе» відвідала делегація Національної гвардії Каліфорнії на чолі із  генерал-ад'ютантом Національної гвардії штату Каліфорнія генерал-майором Девідом Болдвіном.

 

Американські колеги ознайомилися із нарощеними за останні роки потужностями центру, вдосконаленням його навчально-матеріальної бази й розвитком інфраструктури в цілому.

 

У ході зустрічі командувач Національної гвардії України  генерал-лейтенант Микола Балан привітав військовослужбовців та співробітників Національної гвардії Каліфорнії зі 170-ою річницею від дня створення та зазначив, що обидві структури є надійними партнерами.

 

Своєю чергою очільник каліфорнійської Національної гвардії генерал Болдвін відмітив:

 

- Кожного разу, коли я приїжджаю до вас – я бачу значні зрушення та розвиток. Ваш особовий склад має високу мотивацію та професійний рівень. Що стосується планів на майбутнє – то ми розглядатимемо можливість залучення наших підрозділів до спільних навчань на базі цього центру.

 

Розповідаючи про останні результати співробітництва, генерал-лейтенант Микола Балан відзначив що в процесі  створення  Навчального центру і роботи над новою штатною структурою НГУ було використано  американський досвід.

 

- Станом на сьогодні зроблено чимало, але враховуючи призначення центру і перспективні завдання, важливо розбудовувати інфраструктуру та вдосконалювати навчально-технічну базу. Сьогодні у гвардії вже впроваджено систему індивідуальної підготовки особового складу та інструкторів. З початку 2019 року на базі навчального центру «Старе» ми розпочали колективну підготовку в складі підрозділів під керівництвом інструкторів нацгвардії. В серпні цього року інструктори операції UNIFIER розпочали підготовку одного із підрозділів нацгвардії до  Rapid trident – 2019, - зазначив командувач Нацгвардії.

 

За словами командувача НГУ, на базі Міжнародного міжвідомчого центру «Старе» є можливість проведення в найближчий час спільних міжнародних навчань для військовослужбовців обох гвардій.

 

Восени минулого року відбулася робоча зустріч командувача Національної гвардії Каліфорнії з керівництвом МВС та очільниками підпорядкованих формувань. Під час неї міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та генерал-ад'ютант Національної гвардії штату Каліфорнія Девід Болдвін підписали Меморандум про співпрацю.

 

Меморандум прописує головні домовленості щодо співпраці структур в рамках Програми радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки, обміну досвідом застосування сил швидкого реагування в умовах загострення обстановки та проведення спільних навчань, пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій з використанням різноманітних сил та засобів. Тоді ж було обговорено і можливість авіаційних навчальних програм для підрозділів НГУ, ДПСУ та ДСНС.

 

З початку збройної агресії проти України, співробітництво Національної гвардії України та Національної гвардії Каліфорнії значно посилилося. Сьогодні, представники обох силових структур активно беруть участь у роботі підкомітету Національної гвардії Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету – платформі, на якій вирішуються питання щодо надання безпекової допомоги України від уряду США.

 

Прес-служба НГУ

Фото Вадима Голуба, Руслана Музичука

Відео Олексія Павлюка