Понеділок, 1 Червня, 2020 - 04:29
18 Кві 2015

Дніпропетровщина попрощалась з ветераном Великої Вітчизняної Війни

 

На 94 році життя помер ветеран Великої Вітчизняної Війни, Герой Радянського Союзу, полковник у відставці Колесніков Олексій Васильович.

 

Олексій Васильович відбув на фронт у 20 років. Він був льотчиком 118-ої окремої розвідувальної ескадрильї. Старший лейтенант Олексій Колесніков до середини листопада 1943 року зробив 168 вильотів на розвідку позицій та інших військових об'єктів ворога. В 1942 році льотчик-розвідник без прикриття розкрив аеродромні мережу і базування противника. Усього за роки війни Олексій Колесніков здійснив 300 успішних бойових вильотів на розвідку і бомбардування ворога. Полковник Колесніков був нагороджений орденом Леніна, двома орденами Червоного Знамені, двома орденами Вітчизняної війни 2-ого ступеню, орденом Червоної зірки та медалями. Колесніков Олексій Васильович – єдиний Дніпропетровський герой Радянського Союзу. На жаль, місто залишилось без ветеранів з таким найвищим званням.

 

Чимало дніпропетровців прийшли сьогодні віддати шану останньому герою. Поховали Колеснікова Олексія Васильовича з усіма військовими почестями, на честь ветерана прозвучав військовий салют від салютної групи Дніпропетровського полку з охорони громадського порядку Національної гвардії України.

 

Ми-спадкоємці Великої Перемоги приклоняємося перед ратним подвигом героя Вітчизни. Низький уклін всім тим, хто виніс на своїх плечах тяготи і нестатки військового лихоліття, пересилював біль, кров і смерть...

 

Всі дніпропетровці та весь особовий склад Дніпропетровського полку з охорони громадського порядку з глибоким сумом висловлює співчуття рідним та близьким Олексія Васильовича з приводу непоправної втрати.

 

Тетяна Негреско

Фото Андрія Корольова