Середа, 8 Липня, 2020 - 17:49
22 Жов 2019

Для українських правоохоронців експерти з США провели інтенсив з використання поліграфу

 

За сприянням Посольства США в Україні іноземні експерти поліграфології навчали правоохоронців з України, Білорусії та Азербайджану, як коректно проводити тестування, бесіди та отримувати зізнання в підозрюваних за допомогою детектора брехні.

 

Серед спікерів були присутніми Марк Хендлер – експерт поліграфолог з питань достовірності, член ради директорів Американської Асоціації Поліграфа та Мішель Сі Де Ла Пека – чинний співробітник федеральної правоохоронної структури  США.

 

«Допит - це як процес виготовлення сосисок, який ніхто не хоче бачити, але рано чи пізно нам доведеться показувати, як ми проводимо допит, бо інакше нас будуть підозрювати у порушенні чистоти досліду», – каже останній.

 

Такі навчання для поліграфологів правоохоронних структур проводять принаймні раз в рік. До них вже залучалися майже всі спеціалісти з даного напрямку з гвардії. Цього разу серед них було 14 офіцерів, які спеціалізуються на поліграфології.

 

«Щоб дослужитися до поліграфолога ви маєте бути правоохоронцем , бути спеціальним агентом мінімум 5 років та бути вродливим! Усе інше – питання колосального досвіду роботи з різними ситуаціями», – ділиться Мішель Сі Де Ла Пека.

 

Наостанок лектори вручили понад 100 сертифікатів про проходження курсу, знання з якого надалі будуть впроваджуватися слухачами у роботі.

 

 Пресслужба НГУ

Фото Олексія Павлюка