Неділя, 23 Лютого, 2020 - 00:04
25 Чер 2015

«Чи повинен військовослужбовець вміти надати медичну допомогу власноруч при пораненні» (Відео)

25 червня 2015 року у національному інформаційному агентстві Укрінформ відбувся брифінг на тему: «Чи повинен військовослужбовець вміти надати медичну допомогу власноруч при пораненні».

 

Начальник відділу медичного управління Національної гвардії України полковник Вікторія Шапоренко розповіла про особливості медичного забезпечення військовослужбовців Нацгвардії під час бойових дій. 

 

Досвід участі у активних бойових діях доводить правильність світової практики яка говорить про те, що кожен військовослужбовець повинен перш за все самостійно вміти надавати медичну допомогу. Він не повинен чекати, поки фельдшер помітить його, він повинен сам здійснити перші дії для того, щоб вижити, а потім дочекатися допомоги.

 

 «Організація медичного забезпечення, а саме навчання військовослужбовців тактичній медицині є одним з головних завдань. Тому що бойові умови диктують алгоритм надання медичної допомоги для того, щоб врятувати життя. Існують відмінності між тактичною медициною та цивільною. Тактична це надання медичної допомоги військовослужбовцям в зонах бойового конфлікту та їх евакуація в безпечне місце з подальшою реабілітацією. В цивільній медицині головна роль відводиться лікарю, надання медичної допомоги здійснюється медичною бригадою в екстремальних ситуаціях, і як правило, це зона більш-менш безпечна.  Військовослужбовці Національної гвардії навчаються прийомам та заходам першої медичної допомоги в умовах ведення бойових дій», - наголосила полковник Вікторія Шапоренко.

 

Прес-служба НГУ