Вівторок, 18 Червень, 2019 - 02:01

Поділитися

11 Чер 2019

Чемпіонат з функціонального багатоборства визначив найвитриваліших гвардійців (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

 

Завершилося військове спортивне свято року – відомчий чемпіонат з функціонального багатоборства. Найсильнішими і найвитривалішими в Національній гвардії України у 3-х групах стали команди Північного ОТО, військових частин 3018 (Гостомель) і 3044 (Южноукраїнськ).

 

«Ми дуже довго йшли до цієї перемоги. І ми дуже раді, що нарешті її здобули!» – поділився першими враженнями начальник з фізичної підготовки та спорту Північного ОТО підполковник Володимир Горнік.

 

Володимир розповів, що команда переможців готувалася дуже виважено: «Протягом року відбирали людей, міняли команду. Переглядали усю підготовку, навіть раціон – додавали більше вітамінів, більше тренувань. Для того, щоб вивести всіх на один рівень, на кожного військовослужбовця прописували окремого тренера, який безпосередньо займався індивідуально. А потім займалися в команді. Клуб «Crossfit BANDA» надав спортивний зал з професійним обладнанням для тренування силових вправ. На базі військової частини 3057 готувалися до воєнізованого кросу, подолання перешкод».

 

«Навіть у порівнянні з минулими роками видно прогрес. Результати учасників покращуються, якість виконання, командний час – прогресують, учасники пристосовуються, хоча завдання нелегкі. Ці вправи у майбутньому можуть використовуватися для загальної військової підготовки, для виконання своїх професійних завдань», – поділився головний суддя змагань та начальник відділу фізичної підготовки і спорту Головного Управління НГУ полковник Сергій Лещеня.

 

Нагадаємо, всього у змаганнях брали участь 17 команд. Чемпіонат розпочався в суботу і найвитриваліші військовослужбовці НГУ вже показали свої найкращі результати у комплексно-силових випробуваннях – підтягуванні на перекладині, присіданні з гирею, лазанні по канату, віджиманні від похилої дошки, вправі на тренажері «гребний концепт», жимі штанги лежачи, вистрибуванні на тумбу, подоланні ділянки з вантажем до 40 кг.

 

Вчора проходив другий етап змагань – воєнізований крос зі стрільбою, метанням гранат та подоланням перешкод у складі підрозділу. 

 

Сьогодні учасники виборювали перемогу у вирішальному етапі ­– військово-спортивній естафеті (командній силовій вправі). Вправи третього дня не для слабких: біг в екіпіровці, перенесення "пораненого" товариша, ящиків з патронами, колеса вагою 150-180 кг, дерев'яної колоди, штовхання вантажівки – і все це на час.

 

Основна особливість змагань – командність. Військовослужбовці мають демонструвати рівний результат, тут важливий результат команди, а не окремих учасників. Лише перший етап передбачав і особисті результати.

 

За результатами усіх випробувань призові місця вибороли такі команди.

Серед оперативно-територіальних об’єднань:

1. Північне ОТО

2. Південне ОТО

3. Центральне ОТО

 

Серед військових частин прямого підпорядкування:

1. Військова частина 3018

2. Військова частина 3021

3. Військова частина 3024.

 

Серед військових частин з охорони атомних електростанцій:

1. Військова частина 3044

2. Військова частина 3043

3. Військова частина 3041.

 

«Визначено переможців, але я хочу підкреслити, що сьогодні ви всі переможці. Бо ці змагання потребують сил, витривалості і високих професійних якостей від кожного військовослужбовця. Тому я хочу привітати всіх з перемогою!» – звернувся до присутніх під час нагородження виконувач обов’язків заступника командувача НГУ генерал-майор Олег Гарчу.

 

Церемонія нагородження завершилася невеличким концертом від артистів Національної Академічного ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України.

 

Довідково. Національна гвардія України першою серед силових структур в Україні започаткувала проведення змагань з функціонального багатоборства (кросфіту) з 2015 року. Вони проводяться щороку і набули популярності серед військовослужбовців. Триває експериментальна робота у виборі різних форм і методів підготовки з метою покращення фізичної готовності особового складу. 

 

На наступний рік заплановано повну зміну завдань естафети. Організатори та інструктори обіцяють, що це буде ще більш цікаво і видовищно.

 

Ганна Ільченко,

фото Віктора Петриченка, відео Олексія Павлюка