Неділя, 5 Липня, 2020 - 14:14
25 Травень 2020

Бригада швидкого реагування НГУ відзначила 5-ту річницю з дня створення

 

Привітати бійців зі святом до Гостомеля завітали перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий та командувач НГУ генерал-лейтенант Микола Балан. Гості взяли участь у відкритті меморіалу воїнам бригади, які віддали своє життя за територіальну цілісність України.

 

Перший заступник міністра внутрішніх справ та командувач НГУ привітали бійців Бригади швидкого реагування НГУ з 5-ю річницею від дня створення та вручили державні нагороди й відзнаки воїнам за мужність та відвагу, проявлені під час виконанна завдань на Світлодарській дузі. В першу чергу нагороди отримали ті нацгвардійці, що дістали поранення та ризикували життям, виконуючи бойові завдання.

 

«Я з гордістю відмічаю, що дійсно цей підрозділ має свій особливий характер, і воїни бригади неодноразово зарекомендовували себе на високому рівні під час виконання бойових завдань. Ми вдячні кожному з вас!», – зазначив у своєму виступі Сергій Яровий.

 

Також перший заступник міністра внутрішніх справ висловив співчуття рідним та близьким загиблих бійців бригади. Зокрема, сержанта Сергія Михальчука, який героїчно загинув під час виконання бойового завдання поблизу Новолуганського наприкінці минулого року. За особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності, вірність Військовій присязі Президент України Володимир Зеленський присвоїв йому звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Цю найвищу нагороду буде вручено дружині загиблого гвардійця.

 

До привітань долучилися і представники місцевої влади, зокрема селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко, виконуючий обов'язки міського голови Ірпеня Олександр Маркушин, керівник депутатського корпусу ірпінської міськради Максим Плешко та інші.

 

Головною подією дня стало відкриття на території частини меморіалу воїнам бригади, які віддали своє життя за територіальну цілісність України, авторства Яни Роздобудько та Нараїра Кесаяна. До створення цього меморіалу долучилися командування Національної гвардії, місцева влада, волонтери та небайдужі українці. На ньому також зображено фотографії трьох полеглих бійців Бригади швидкого реагування, що склали свої життя в боях: старший лейтенант Олександр Марків, старшина Дмитро Антиков та сержант Сергій Михальчук.

 

Освячення пам'ятника здійснили голова синодального управління військового духовенства митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан та головний капелан від Православної Церкви України в Нацгвардії отець Іван Михайлишин.

 

Пресслужба НГУ

Фото Андрія Некрасова