Субота, 24 Серпень, 2019 - 23:13

Поділитися

02 Лют 2019

Активіст ветеранського руху

Як і багато його однолітків, полковник Дмитро Андрійович Кірпічніков у 1969 році закінчив 10 класів середньої школи й одразу вступив до Саратовського війсь­кового училища. З дитячих років він захоплювався книжками про армію, з цікавістю дивився фільми про подвиги воїнів при захисті Вітчизни. Мріяв стати офіцером.

 

Закінчивши училище з відзнакою, понад 36 років віддав службі Батьківщині. Служив на півночі в Республіці Комі, у містах Золочеві,  Шостці, Одесі. 1992 року закінчив Військову академію ім. М.В. Фрунзе. Службові обов’язки виконував на різних командних посадах: командир взводу, роти, батальйону, частини. Вийшов у запас з посади заступника начальника Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України.

 

Протягом двох років – з грудня 1985 по грудень 1987 рр. – Дмитро Андрійович за наказом Батьківщини виконував військовий обов'язок у Республіці Афганістан, де виявив мужність, стійкість, військові професійні якості на посаді радника командира 36-го оперативного батальйону у провінції Логар. Разом з офіцерами та особовим складом афганської частини брав участь більш ніж у 30 бойових операціях по боротьбі з душманами.

 

«Ми завжди були в небезпеці, щодня – як на передовій. Кожен був готовий до всього – стріляти, атакувати, знищувати ворожі засідки. Особливо кровопролитні бої були в провінції Логар в ущелині Ваджан, що з’єднує Афганістан з Пакистаном, – згадує Дмитро Андрійович. – Доводилося перекривати караванні шляхи з доставки до Афганістану озброєння, наркотиків, боєприпасів та інших матеріальних засобів. У кишлаках ми також надавали допомогу місцевому населенню продуктами харчування, одягом, медикаментами, в ремонті і будівництві доріг, шкіл, ліній електропередачі…».

 

Батьківщина високо оцінила працю полковника Кірпічнікова Д.А. Він нагороджений орденом Червоної Зірки, Почесною грамотою Президії СРСР, відзнаками РА – орденом «Слава» та медаллю «Від вдячного афганського народу».

 

Звільнившись, Дмитро Андрійович не розірвав зв’язки з військами, продовжує активно працювати на ниві національно-патріотичного виховання військовослужбовців і учнів підшефних шкіл, обіймаючи посаду старшого інспектора відділення радників Південного ОТО. Організовує й проводить «Уроки мужності» у військових частинах Одеського гарнізону, піклується про соціальний захист воїнів-афганців, чорнобильців, тяжкохворих пенсіонерів і ветеранів-ювілярів.

 

На VI звітно-виборчій конференції Асоціації ветеранів внутрішніх військ і Національної гвардії України зазначалося, що робота з ветеранами найбільш ефективно й цілеспрямовано проводиться в Одеській міжрегіональній секції. У цьому чимала заслуга полковника у відставці Д.А. Кірпічнікова, який є членом ради. За активну життєву позицію, активну участь у національно-патріотичному вихованні молоді, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху він неод­норазово заохочувався міською та обласною радами, губернатором Одеської області, командуванням військ і Південного територіального управління.

 

Підполковник Василь Федоров,
старший інспектор відділення радників
по роботі з ветеранами Південного ТУ НГУ