П'ятниця, 14 Грудень, 2018 - 10:54

Поділитися

13 Бер 2018

5 Слобожанська бригада відзначила своє 98-річчя

Славетна історія військової частини 3005 Східного ОТО бере початок ще з 11 березня 1920 року, коли до міста Харкова прибула конвойна команда, котра заклала фундамент у формуванні з’єднання.

 

Це майже сторічна історія вірного служіння десятків поколінь бійців та командирів частини українському народові. Усі присутні змогли поринути у цю атмосферу, переглядаючи відеопоздоровлення з черговою річницею військової частини.

 

«Ця військова частина, бойові друзі, для кожного з нас не тільки місце, де ми проходили службу – це наше життя, наш дім. Я прийшов сюди служити у 18 років, на нашу долю випав і Чорнобиль, і Афганістан. Я пишаюся тим, що прослужив у цій частині близько 30-ти років», – згадує ветеран Андрій Резнік.

 

Після перегляду відео усі присутні вшанували світлу пам’ять загиблих та померлих фронтовиків, ветеранів з’єднання та військовослужбовців, які загинули при виконанні службово-бойових завдань за часів незалежної України хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятнику загиблих працівників органів внутрішніх справ.

 

Багато офіцерів та прапорщиків – ветеранів частини, які були присутні у залі, пройшли нелегкими дорогами країн охоплених вогнем війни, приймали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

У присутності поважних гостей, рідних, близьких і друзів багатьом гвардійцям вручили нагороди.

 

Начальник Східного територіального управління НГУ генерал-майор Юрій Лебідь привітав особовий склад бригади з річницею та відмітив якість виконаних військовою частиною 3005 службово-бойових завдань. У своїй урочистій доповіді командир частини полковник Сергій Уніятов завірив, що військовослужбовці бригади завжди будуть продовжувати майже сторічні славетні традиції.

 

Слобожанських гвардійців також привітав директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Олексій Максимов, який від імені голови області нагородив військовослужбовців пам’ятними відзнаками.

 

Привітання супроводжувалися музичними номерами військового оркестру бригади.

 

Після концерту ветерани та запрошені гості зробили спільне фото на згадку. Бойові товариші з задоволенням поспілкувалися та згадали минуле.

 

Діана Краснікова

Студенти факультету кіно,- телемистецтва Харківської державної академії культури Вікторія Моїсеєва, Вероніка Лупир