Неділя, 29 Березня, 2020 - 21:49
09 Січ 2020

40 років Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW)

Сьогодні радниця командувача Національної гвардії України службовець Орловська Наталія взяла участь в експертних публічних читаннях, ініційованих Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко з метою обговорення Статті 2 та Статті 3 Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), які формулюють зобов’язання держави щодо ліквідації дискримінації по відношенню до жінок.

 

Перші читання були проведені 18 грудня 2019 року на тему «Історія, структура та загальні принципи Конвенції ООН про ліквідацію дискримінації щодо жінок. Стаття 1 «Дискримінація жінок». Конвенція є міжнародно-правовим документом, який встановлює високі стандарти у сфері прав людини та гендерної політики. Україна підписала Конвенцію 17 липня 1980 року, ратифікувала її — 19 грудня 1980 року. 18 грудня 2019 року виповнилося 40 років з дня ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW).

 

“І 40 років після свого прийняття Конвенція залишається актуальним живим механізмом, з якого ми можемо черпати чимало ідей, принципів, механізмів для того, щоб розвивати державну політику забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, і працювати для того, щоб зменшувати дискримінацію, і взагалі ліквідувати дискримінацію по відношенню до жінок”, - сказала Катерина Левченко.

 

Участь у читаннях взяли також представники Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України, громадських організацій, навчальних закладів, Верховного Суду України тощо.

 

Служба з гендерної інтеграції ГУ НГУ