Вівторок, 16 Липень, 2019 - 09:34

Поділитися

14 Вер 2018

14 нацгвардійців Рівненської АЕС вже можуть придбати власне житло

13 вересня 2018 року на території військового містечка частини 3045  командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров, перший заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Олександр Кривенко, начальник управління з охорони важливих державних об’єктів генерал-майор Олег Головінов та Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський презентували Програму соціального захисту військовослужбовців з охорони ядерних об’єктів та діючих атомних електростанцій України.

 

Вагомою складовою забезпечення безпечної експлуатації Рівненської АЕС є її фізичний захист, про який більше 35 років дбає особовий склад військової частини з охорони та оборони АЕС. Відважні нацгвардійці щоденно віддано забезпечують безпеку станції не лише в мирний час, а й тоді, коли це особливо актуально.

 

Під час візиту командувач НГУ та керівник енергогенеруючої Компанії, за участі головного інженера – першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка урочисто привітали військовослужбовців та пенсіонерів в/ч 3045 РАЕС, вручивши грошові сертифікати на придбання власного житла. Генерал-полковник Юрій Аллеров наголосив, що сьогодні на урядовому рівні опрацьовується питання щодо сприяння військовослужбовцям у вирішені їх соціальних проблем. «Сьогодні військовики нацгвардії захищають не лише кордони нашої країни, а й такі ядерні об’єкти, як АЕС. Ми повинні допомагати атомникам безпечно виробляти електроенергію сприяючи підвищенню ядерної безпеки й унеможливлюючи ядерний тероризм. Кожна АЕС повинна працювати надійно! Від цього залежить безпека та добробут українців, які використовують електроенергію, виробництво якого є екологічно чистим», - зазначив він.

 

Наразі грошові іменні сертифікати отримали 14 нацгвардійців, які віддано виконують військовий обов’язок з охорони та оборони Рівненської АЕС. До кінця поточного року планується отримання грошової компенсації на придбання житла ще 22 військовикам.

 

Як розповів командир в/ч 3045 полковник Аркадій Агальцов, кожен військовослужбовець отримав різну грошову компенсацію. «Основними критеріями розрахунку були: вислуга більше 20 років, відсутність власного житла і перебування на квартирному обліку, також впливала кількість членів родини та соціальна незахищеність. Компенсація нараховувалась відповідно до формул, що зазначені в постанові Кабінету міністрів та середньої вартості житла в регіоні, яку визначає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Тому всі грошові сертифікати видані на індивідуальну суму».

 

Командувач Національної гвардії генерал-полковник Юрій Аллеров високо оцінив рівень військового містечка та показове заняття взводу спеціального призначення, а також висловив сподівання, що така важлива подія, як виділення коштів на власне житло військовикам, буде сприяти подальшому кадровому забезпеченню та розбудові військової частини 3045. «Завдяки сприянню керівництва НАЕК «Енергоатом» та її відокремленим підрозділам вдалось виконати багато справ, які передбачені Законом. Сподіваюсь, що ці події стануть гарним прикладом в усій країні. Адже з ініціативи Президента Енергоатома, військовослужбовці нарешті зможуть відчути соціальну захищеність та самодостатність», - зауважив Ю.Аллеров.

 

Майор Ілля Долгіх,

фото Олександра Головаша, Анатолія Ціпкайла