Friday, 29 May, 2020 - 02:57
02 Sep 2015

Вічна пам'ять загиблим бійціям Нацгвардії

 

 

31 серпня 2015 року, під час несення служби з охорони громадського порядку в урядовому кварталі міста Києва від неправомірних дій під час мітингу біля будівлі Верховної Ради України, отримавши поранення в область серця, загинув військовослужбовець першої оперативної бригади Нацгвардії Дебрін Ігор Анатолійович.

 

Поранення було дуже складним, він втратив багато крові і помер на операційному столі у Київській міській клінічній лікарні №17.

 

Ігор був призваний на військову службу Бериславським РВК Херсонської області 20 квітня 2015 року.

 

Хлопець народився 1990 року на Херсонщині. До призову навчався в Херсонському технологічному інституті і працював на Бериславському машинобудівельному заводі. Звістка про його смерть стала страшним ударом не лише для рідних, а й для мешканців його рідного села Зміївки. Там його знали як спокійного, сумлінного, вихованого юнака. Таки він був і на службі, таким його будуть памятати товариші, з якими довелося служити у лавах Нацгвардії.

 

Військовослужбовець Нацгвардії Сластніков Дмитро Анатолійович також помер у реанімаційному відділенні 17-ї лікарні наступного дня, після жахливих подій під будівлею Парламенту.

 

Отримані хлопцем травми виявилися несумісними з життям, хоча медики робили усе можливе, щоб зберегти йому життя. Осколки від вибуху завдали значних ушкоджень черевної порожнини та шиї, зачепили аорту. Медики кажуть, що втрата крові була критичною – приблизно 4 літри.

 

 

Уродженець Жовтих Вод 21-річний Дмитро Сластніков був життєрадісною молодою людиною. Дмитро закінчив Жовтоводський промисловий коледж Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара. Далі працював барменом в одному з місцевих закладів. На строкову службу був призваний у квітні 2015 року.

 

 

Як і у більшості молодиків його віку, у нього були плани на майбутнє, якими він часто ділився з товаришами.

 

 

1 вересян в Олександрівській лікарні Києва від осколкових поранень помер ще один гвардієць - солдат Костина Олександр Сергійович. Хлопцеві було всього 20 років. Поранення, з якими його привезли у лікарню були дійсно страшними – відкрита черепно-мозкова травма та проникаюче поранення грудної клітки.

 

До служби в у лавах Нацгвардії Олександр проживав у селі Козачі Лагері Херсонської області. Там він закінчив сільську школу, після чого працював на приватному підприємстві.

 

На військову службу юнак був призваний у квітні 2015 року Цюрюпинським РВК Херсонської області. Він дуже радів, що служить у Києві. Олександру подобалось і місто, і у військовому колективі він знайшов хороших друзів, які досі не можуть оговтатись від того, що пережили, а тим більше від того, що Олександра, з яким вони 5 місяців стояли пліч-о-пліч в строю, серед них вже немає. Поховають бійця в рідному селі.

 

Указом Президента України старший солдат ДЕБРІН Ігор Анатолійович, солдати СЛАСТНІКОВ Дмитро Анатолійович та КОСТИНА Олександр Сергійович нагороджені орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

 

Командування та весь особовий склад Національної гвардії України висловлює щирі співчуття родинам, близьким та друзям загиблих.

 

У той же час, Національна гвардія України відкрила рахунок для перерахування благодійних коштів на лікування бійців, постраждалих від вибуху гранати під стінами Верховної Ради України 31 серпня. Реквізити можна переглянути на офіційному сайті Нацгвардії у розділі «Благодійна допомога» (банер справа на головній сторінці сайту).

 

Прес-служба НГУ