Friday, 10 July, 2020 - 11:43
07 Oct 2019

Повернення викрадених дорогоцінностей, вилучення зброї та наркотиків - тиждень роботи патрулів Нацгвардії у фактах та цифрах

 

Протягом минулого тижня військовослужбовці Національної гвардії України виконували завдання з охорони громадського порядку в складі самостійних та спільних із працівниками Національної поліції нарядах. Правоохоронці патрулювали міста та селища у різних куточках країни, зокрема і в районі операції Об’єднаних сил. У цьому матеріалі ми зібрали основні результати несення служби за минулий тиждень у цифрах та фактах.

 

Так, нацгвардійцями було затримано 95 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, 893 особи - у вчиненні адміністративних правопорушень. Усіх осіб було передано до компетентних органів Національної поліції України для подальших слідчих дій.

 

Водночас, під час проведення поверхневого огляду громадян та перевірці транспортних засобів гвардійці вилучили 6 предметів, схожих на травматичну зброю, 193 набої різного калібру та 4 одиниці холодної зброї. Військовими правоохоронцями було також вилучено 1 мотопомпу в осіб, які займались незаконним видобутком бурштину. Крім цього, нацгвардійці змогли повернути викрадене майно на суму майже 120 тис. гривень.

 

Миколаїв. 2 жовтня близько 20 години гвардійці миколаївського полку НГУ, які несли службу в складі самостійного автопатруля, затримали місцевого мешканця за підозрою у крадіжці матеріальних цінностей з квартири. Так, під час поверхневого огляду в громадянина було виявлено грошові кошти в сумі 6 тис. грн, ювелірні вироби, золоті ланцюжок та каблучку на суму 9 тис. грн. Затриманого було передано до одного з відділів поліції Миколаєва за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 158 Кримінального кодексу України «Таємне викрадення чужого майна (крадіжка)».

 

Запоріжжя. Того ж дня о 19:30 самостійний піший патруль місцевої бригади НГУ зупинив для перевірки двох громадян, у чиїх руках знаходились предмети, зовні схожі на стартові пістолети калібру 9 мм, з трьома набоями до них. Гвардійці затримали осіб та передали їх співробітникам поліції за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 ККУ «Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу».

 

Нагадаємо, що з 1 серпня 2019 року близько 2000 військовослужбовців Національної гвардії України почали виконувати завдання з охорони громадського порядку в складі самостійних піших патрулів. Службу гвардійці несуть п’ять днів на тиждень по шість годин, утім за ускладнення оперативної обстановки час служби військових змінюється. Гвардійські патрулі мають при собі планшетні пристрої, підключені до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України». Це дає змогу в режимі «он-лайн» слідкувати за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.

 

Прес-служба НГУ