Sunday, 12 July, 2020 - 16:31
03 Oct 2019

Військові психологи України та США порівняли методи у боротьбі зі стресом та суїцидами

Цього тижня психологи, капелани, лікарі-психіатри Національної гвардії України взяли участь у навчальному курсі з профілактики суїцидальної поведінки військовослужбовців, що проводився на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Тренерами навчального курсу виступили фахівці психічного здоров’я 254 загону контролю бойового та оперативного стресу 30 медичної бригади збройних сил США, які другий рік поспіль діляться власним досвідом організації психологічної роботи з українськими військовослужбовцями.

 

Під час занять на основі клінічних випадків були розглянуті основні аспекти діагностики, профілактики та запобігання суїцидальної поведінки військовослужбовців, формування у них навичок стресостійкості.

 

Як зазначив психолог НГУ Віталій Бурденюк: «Найбільш цікавою для мене є тема взаємодії між фахівцями психічного здоров’я, командирами щодо раннього виявлення ознак суїцидальної поведінки військовослужбовця, надання йому психологічної допомоги та подальшого психологічного супроводу, адже на даний час це питання залишається актуальним для нашої країни в цілому».

 

Психологи мали змогу порівняти системи психопрофілактичної роботи щодо запобігання суїцидальної поведінки у військових формуваннях України та США, практично відпрацювати окремі техніки подолання суїцидальної кризи, оцінки депресивних станів та задати питання своїм американським колегам.

 

Прес-служба НГУ