Thursday, 4 June, 2020 - 08:33
07 Sep 2019

Уперше в історії Академії Нацгвардії курсантки приступили до виконання обов`язків вартових

Жінки-військовослужбовці отримали дозвіл виконувати обов`язки вартових згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях».

 

Дотримуючись норм законодавства, керівництвом Академії було прийнято рішення призначити до виконання обов`язків вартових курсанток командно-штабного факультету четвертого року навчання.

 

До виконання обов`язків було обрано 6 курсанток. З розрахунку 3 і 2 курсантки на постах та 1 курсантка розвідна. Двоє дівчат-військовослужбовців, при цьому, перебувало в резерві.

 

 

«Вони виконують завдання на посту, відпрацьовують ввідні у вартовому приміщенні, які дозволять їм виконувати обов`язки при різних надзвичайних ситуаціях: при нападі на вартове приміщення, при нападі на пост, виникненні пожежі чи стихійного лиха. Також курсантки виконують обов`язки чатового щодо охорони об`єктів Академії.», – зазначив начальник курсу капітан Олександр Прозвонюк.

 

Служба у варті має низку важливих особливостей, оскільки курсантки приступають до бойової служби, перебуваючи із зарядженою зброєю та мають право застосувати її у разі виникнення випадків, передбачених статутом гарнізонної та вартової служби.

 

«Попри всі складнощі з якими стикаються курсантки, несення варти - це дуже важливий крок збоку керівництва Академії. Оскільки вони майбутні офіцери, то повинні відчути як це перебувати у варті, адже по випуску у військових частинах можуть займати посади командирів взводів, тож повинні мати можливість розповісти строковикам про всі деталі», – вважає начальник варти капітан Максим Крикун.

 

Під час збору групи проводилося опитування курсанток, серед яких було відібрано найбільш підготовлених. До числа обраних належала й старший солдат Крістіна Перепелиця.

«Допущення курсанток до вартової служби є вимогою часу. З вуст курсантів часто лунала фраза, що ми не були вартовими і не знаємо як це складно. Відтепер, їх слова є недоцільними, – запевняє Крістіна.

 

 - За моїми спостереженнями, життя курсанток в Академії з кожним роком стає дедалі схожим на життя курсантів. Не здивуюся, якщо через 2-3 роки дівчата будуть перебувати в повній рівності з хлопцями. Академія в чомусь вдосконалює себе і ставлення до дівчат з кожним роком змінюється в бік гендерної рівності. Виконання обов`язків вартових є тому підтвердженням».

 

Згідно з графіком навантажень на підрозділ, визначено кількість несення варти курсантками Академії. Так, передбачено, що 27 вересня вартову службу будуть нести курсантки третього року навчання. У жовтні заплановано нести вартову службу курсантками другого року навчання.

 

Відділ міжнародних зв`язків, інформації та комунікації НА НГУ