Monday, 1 June, 2020 - 05:47
29 Aug 2019

Представники Нацгвардії взяли участь у Координаційній нараді МВС щодо впровадження гендерної політики

 

Сьогодні, 29 серпня, в Міністерстві внутрішніх справ відбулася робоча нарада під головуванням радника Міністра внутрішніх справ з ґендерних питань Вікторії Арнаутової.

 

Метою чергового засідання координаційної наради з взаємодії ЦОВВ в системі МВС було обговорення стану поточної роботи щодо ґендерної політики, якість виконання доручень МВС протягом останніх місяців та розв’язання проблемних питань.

 

Учасниками робочої наради були представники та представниці підрозділів з дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та радники з ґендерної політики Державної служби надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби, Національної поліції України та Національної гвардії України.

 

На нараді були обговорені усі проблемні питання щодо впровадження гендерної політики в системі МВС: утворення окремих уповноважених підрозділів з питань забезпечення ґендерної рівності та введення до штатів посад помічників з ґендерних питань в навчальних закладах МВС. Також, було зазначено, що для недопущення випадків дискримінації до гендерного аналізу проектів нормативно-правових актів та організаційно-розпорядчих документів мають бути залучені представники уповноважених підрозділів з ґендерної інтеграції. Акцент був зроблений на тому, що успіх діяльності залежить від «політичної волі», а саме від сприйняття керівниками даному напрямку, як одному з пріоритетних.

 

Разом з тим, має бути запроваджене навчання підрозділів щодо підвищення гендерної компетентності. Тому, за сприянням міжнародної організації ООН Жінки, в центральних органах МВС буде здійснено відповідну підготовку персоналу з різними категоріями та по напрямкам діяльності.

 

Представниками служби з гендерної інтеграції УКР ГУ НГУ було презентовано особистий досвід застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі за результатом участі у проекті «Гендерне бюджетування в Україні» - висвітлено основні результати та пропозиції щодо покращення та удосконалення ефективності в даному напрямку.

 

Наприкінці, радниця Міністра внутрішніх справ Вікторія Арнаутова висвітлила перспективи подальших дій щодо інтеграційного процесу та наголосила на тому, що у МВС буде вжито всі необхідні заходи для забезпечення рівності прав та можливостей жінок та чоловіків; скорегувала дати для подальшого проведення навчання персоналу з підвищення гендерної компетентності.

 

Служба з ґендерної інтеграції ГУ НГУ

фото Віталій Коваленко