Monday, 1 June, 2020 - 06:05
07 Aug 2019

Бути командиром взводу Нацгвардії, бути жінкою

 

Невгамовна

 

Молодший лейтенант Маргарита Кисляк перша командир взводу у військовій частині 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, яка розповіла, чому вирішила пов’язати своє життя з армією, як проходило її навчання на військовій кафедрі та чому вибрала службу в Нацгвардії.

 

Уже як пів року вона на посаді командира взводу роти оперативного призначення. Навчає особовий склад так, аби робили краще за всіх.

 

«Але основне, це індивідуальна робота з кожним військовослужбовцем. Якщо в когось щось не виходить, працюю індивідуально з ним. Такий підхід завжди дає позитивний результат. На даний час в моєму підпорядкуванні є і військовослужбовці жінки, і хлопці строковики.

 

 

Коли я тільки прийшла, робила все щоб довести, що я така як всі, і можу навіть більше. Пам’ятаю коли була на зборах з офіцерами-випускниками ВВНЗ військових частин Західного ОТО, старалася вчити більше, більше готувалася до занять, додатково вивчала тактико-технічні характеристикиозброєння та техніки. На навчаннях усі казали, що я невгамовна, хочу все знати та вміти».

 

Як сказав батько:«Маю два сина, а от донька офіцер».

 

З 2016 по 2018 рік, вона навчалася у Вінницькому національному аграрному університеті, на військовій кафедрі за спеціальністю «Соціальна психологія», але тоді вже розуміла, що хоче бути офіцером в Національній гвардії України.

 

«Офіцер - це не тільки престиж, це зразок для інших, це гордість та честь. Тому після того, як я закінчила навчання, ми разом з моїми батьками вирішили, що я можу спробувати підписати контракт та служити  у військовій частині 3028, яка дислокується в місті Калинівка».

 

 

Насправді ж її мати не дуже хотіла, щоб Маргарита була військовою. Для цього навіть віддавала на косметологічні курси: «… казала, що маю займатись «жіночою справою», але батько мене підтримав, а потім вже й мати погодилась.

 

 

На кафедрі

 

Відбір на кафедру для дівчини був не легкий, особливо на «Соціальну психологію». З 60 чоловік пройшло тільки 30, чомусь саме вона була найпопулярніша серед інших спеціальностей.

 

Кафедра військової підготовки – це  кафедра при вищому навчальному закладі цивільного профілю, що забезпечує військову підготовку громадян за програмами підготовки офіцерів запасу.

 

«Я навчалась два роки, і протягом одного місяця в рік, а саме в червні, на Гайсинському полігоні військової частини Збройних сил, всі теоретичні знання ми закріплювали на практиці. Вогнева, інженерна підготовка, топографія, все заняття були цікавими. Особливо запам’ятались стрільби та коли копали окопи, а також добові наряди.

 

  

 

Пам’ятаю, одного разу нам потрібно було лягти в окоп над яким проїжджав танк, після чого встати та кинути імітаційну гранату. Я була першою з усіх хто захотів спробувати. Сказати, що було страшно - ні. Цікавість перемогла страх».

 

Їх вчили жити, або точніше виживати в польових умовах. Облаштовувати намети, виставляти патруль навколо табору, копати так звані бездимні вогнища. Досвідчені викладачі ділились своїм досвідом, як вижити на війні, рятувати себе та своїх підлеглих.

 

«Такого в підручниках не знайдеш. Допомогла мені, та й допомагає і зараз, моя спеціальність соціальна-психологія. Знати можливості кожного, відношення в колективі, і як це вплине на виконання завдання, такі знання допомагають у військовій справі. І такі навички неодмінно знадобляться в зоні бойових дій. І все, чому нас навчили на кафедрі, увійськовій частині я тільки закріплюю».

 

Про 8-й полк оперативного призначення Нацгвардії

 

«Насправді, я не впевнена була, що мене візьмуть на службу, думала не зможу пройти відбір, переживала, але готувалась пройти будь-які випробування, щоб стати офіцером Нацгвардії. Після закінчення кафедри у 2018 році, я вже знала куди хочу піти служити, і це була військова частина 3028».

 

 

На питання чому сюди, Маргарита каже, що ця частина славиться великими досягненнями та є перспектива кар’єрного росту. І в 2019 році коли вона проходила відбір, а саме: фізичну підготовку, стрільби, психологічні тести, то викладалась на всі 1000%, щоб командування зрозуміло та побачило, що жінка-офіцер нічим не відрізняється від чоловіка.

 

Автор Микола Коваль