Saturday, 11 July, 2020 - 18:20
01 Aug 2019

У Києві близько 300 гвардійців приступили до самостійного патрулювання вулиць

Відсьогодні у Києві охорону громадського порядку забезпечуватимуть близько 300 військовослужбовців у складі самостійних піших патрулів. До цього нацгвардійці несли службу спільно зі співробітниками Національної поліції.

 

Про це, 1 серпня, під час розводу підрозділів на службу повідомив журналістам командир 25-ої бригади охорони громадського порядку Національної гвардії України полковник Віталій Данько.

 

«Близько 300 військовослужбовців Національної гвардії України будуть нести службу на маршрутах патрулювання в адміністративних районах міста Києва. Наше завдання – це недопущення злочинів на маршрутах патрулювання. При самостійному несенні служби Нацполіція виконує свої завдання, ми виконуємо свої завдання на маршрутах патрулювання. Таким чином збільшується район несення служби і збільшуються ділянки, де наші військовослужбовці зможуть впливати на оперативну обстановку безпосередньо на місці», - розповів він.

 

За словами полковника Віталія Данька, маршрути патрулювання для гвардійських патрулів визначатимуться щоденно в залежності від оперативної обстановки або від заходів, які проходитимуть у столиці.

 

«Саме головне – це профілактика вчинення правопорушення, тому що дуже важко запобігти злочинам і бути одночасно в усіх місцях. А профілактика злочинів полягає в тому, що люди будуть бачити, що на вулицях є поліція, патрульна поліція, Національна гвардія, думаю, бажаючих скоїти злочин буде небагато», - наголосив командир бригади.

 

У Києві до патрулювання вулиць залучатимуться офіцери, контрактники та строковики. Гвардійці проходять відповідні інструктажі, навчання та перевірку за різними напрямками підготовки перед тим, як приступити до служби з патрулювання.

 

Під час патрулювання гвардійці екіпіруватимуться та озброюватимуться відповідно до Закону України «Про Національну гвардію України» - а саме спецзасобами та штатною зброєю. Також, військові матимуть при собі планшетні пристрої, підключені до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України». Це дасть змогу в режимі «он-лайн» слідкувати за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.

 

Гвардійці самостійно патрулюватимуть вулиці в 10 районах столиці, але у чіткій взаємодії з органами Нацполіції України в Києві.

 

Нагадаємо, наприкінці липня 2019 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підписав доручення про залучення сил та засобів Нацгвардії до самостійного патрулювання населених пунктів країни. У такому форматі для забезпечення правопорядку в населених пунктах України залучатиметься близько 2000 патрульних, 100 одиниць автомобільного транспорту та 100 службових собак. Гвардійці нестимуть службу п’ять днів на тиждень по шість годин, утім за ускладнення оперативної обстановки час служби військових може бути змінений.

 

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 Закону України «Про Національну гвардію України» військовослужбовці Нацгвардії України під час залучення до виконання завдань з охорони громадського порядку мають право здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу відповідно до Закону України «Про Національну поліцію».

 

Прес-служба НГУ,

фото Олексія Павлюка та Володимира Черняка