Wednesday, 17 July, 2019 - 06:03

Поділитися

15 Apr 2019

10 фактів про участь підрозділів Нацгвардії України в АТО/ООС

1. З перших днів проведення Антитерористичної операції на сході України підрозділи Національної гвардії України разом із добровольцями стали на захист територіальної цілісності України. До складу Нацгвардії увійшли добровольчі батальйони «імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького», «Азов», «Донбас».

 

2. Завдяки самовідданості та незламній вірі у незалежну Україну в 2014 році підрозділи Нацгвардії втримали ситуацію на Донбасі під контролем і дали змогу мобілізуватися підрозділам Збройних сил, наростити спроможності та повноцінно стати на захист України.

 

3. У 2014-2015 роках підрозділи НГУ виконували бойові завдання по всій лінії зіткнення в межах протидії проросійським незаконним збройним формуванням. Зокрема, нацгвардійці брали участь у ліквідації блокпостів незаконних збройних формувань так званих ЛНР/ДНР, забезпечували контроль територій, на яких розгорталися сили АТО, організовували блокування осередків дислокації НЗФ, здійснювали недопущення поширення діяльності НЗФ на інші території, проведили розвідувально-пошукові заходи, пошук місць установлення керованих фугасів. Підрозділи Нацгвардії забезпечували спільно з підрозділами ЗСУ супроводження колон сил АТО на шляхах сполучення, проведення рейдових та штурмових дій у складі штурмових груп спільно з підрозділами Збройних сил, Служби безпеки, Державної прикордонної служби України.

 

4. Нацгвардійці визволяли від проросійських бойовиків та найманців Слов'янськ, Попасну, Сєвєродонецьк, Лисичанськ та інші міста й населені пункти. Брали участь у боях за Іловайськ та Дебальцеве, обороняли Маріуполь та штурмували Широкино.

 

5. З кінця 2015 року підрозділи Збройних сил України змінили підрозділи Нацгвардії на 1-й лінії оборони в районі проведення Атитерористичної операції. Після перерозподілу зон відповідальності між підрозділами ЗСУ особовий склад НГУ залучається до виконання бойових завдань з ізоляційно-обмежувальних заходів на блокпостах та утримання взводних опорних пунктів на другому та третьому оборонних рубежах, охорони та оборони базових таборів, місць дислокації, об'єктів критичної інфраструктури в зоні проведення АТО.

 

6. З 30 квітня 2018 року, після зміни формату проведення АТО, підрозділи НГУ беруть участь в операції Об'єднаних сил. Нацгвардійці несуть службу на стаціонарних та мобільних блокпостах, охороняють взводні опорні пункти, важливі державні об’єкти, охороняють громадський порядок, органи судочинства, здійснюють конвоювання спецконтингенту, прикривають державний кордон на межі з Російською Федерацією, здійснюють контрдиверсійну боротьбу, батальйонні тактичні групи НГУ беруть участь в оборонних діях на лінії зіткнення.

 

7. За рік діяльності формування Нацгвардії в складі Об’єднаних сил гвардійці перевірили понад 1 582 000 транспортних засобів та 2 780 000 осіб на рухомих та стаціонарних блокпостах. При цьому було затримано 1210 осіб, з них за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України – 523 (за підозрою участі в діяльності незаконних збройних формувань – 353). Гвардійці вилучили 611 одиниць боєприпасів, 3 одиниці зброї та 5 транспортних засобів. Близько 3000 осіб спецконтингенту доставлено до судів особовим складом судових варт Нацгвардії.

 

8. Проведено 246 заходів контрдиверсійного характеру у 240 населених пунктах. Перевірено близько 14700 осіб та 8200 транспортних засобів. Під час відпрацювання з незаконного обігу вилучено 425 предметів, серед яких боєприпаси, зброя та інші. До фільтраційних пунктів для ретельної перевірки доставлено 156 осіб із них 91, які були причетні до діяльності незаконних збройних формуваннях.

 

9. За весь час виконання службово-бойових завдань в АТО/ООС на сході України 219 гвардійців загинули, 812 воїнів отримали поранення та травмовано. Зниклими безвісти рахуються 14 військовослужбовців Національній гвардії України.

 

10. За мужність і героїзм, проявлені у боротьбі за територіальну цілісність та Незалежність України заохочено 20351 військовослужбовець – учасник АТО (ООС), у тому числі 1364 нагороджено державними нагородами, з них 188 – посмертно. Три військовослужбовця НГУ генерал-майор Сергій Кульчицький, лейтенант Богдан Завада та солдат Євгеній Тельнов удостоєні найвищої нагороди – звання Героя України, посмертно.

 

Прес-служба НГУ