Saturday, 24 August, 2019 - 23:29

Поділитися

10 Feb 2019

Навчальний проект «Гвардійський вишкіл» в Харкові готує юних миротворців

На базі військової частини 3017 Національної гвардії України триває підготовка до огляду-конкурсу загонів юних миротворців міста Харкова, який відбудеться вже навесні цього року.

 

Спільно з Департаментом освіти та громадською організацією «Миротворців ООН, інвалідів війни та учасників миротворчих операцій» 3 бригада оперативного призначення вже протягом 3 місяців бере участь у проекті під назвою «Гвардійський вишкіл».

 

«На жаль, в школі початкову військову підготовку викладають не кадрові військові, а цивільні викладачі, тому було вирішено з допомогою Національної гвардії України, щоб діти вивчали і головне практикували правила першої медичної допомоги і вогневу підготовку саме на базі військових частин. Так і з’явився проект “Гвардійський вишкіл”», - розповідає Олександр Дорошенко співзасновник громадської організації «Миротворців ООН».

 

Найкваліфікованіші інструктори військової частини 3017, які проходили навчання за стандартами НАТО, готують команди школярів до участі у конкурсах «Прапороносці», «Тактична медицина», «Смуга перешкод» та «Влучний постріл». Військові впевнені, що тепер діти зможуть гідно продемонструвати знання та вміння, які отримали за цей час.

 

«Я прийшов сюди, тому що планую стати військовим, скоріше за все буду навчатись в Національній академії НГУ. У майбутньому не бачу своє життя без військової справи. За час курсу підвищив свої навички, дуже подобається, що маю змогу спілкуватися з військовими, які брали участь у бойових діях, вони мають певний досвід, отримую від них корисну інформацію та практичні поради», - ділиться Кирило Тригуб, учень 10 класу.

 

Завдяки появі проекту, юні миротворці мають змогу не тільки вивчати певні правила та терміни у стінах школи, а ще й в умовах справжньої військової бази навчаються стріляти в мультимедійному тирі, випробовують на собі бойове екіпірування різної комплектації та мають все необхідне для вивчення тактичної медицини.

 

«По завершенню курсу підготовки школярі отримають сертифікати миротворців-інструкторів із повноваженнями помічників координаторів проектів «Школа миру» та «Юний миротворець». Такий сертифікат дає змогу школяру організувати миротворчу діяльність самостійно на базі своїх шкіл. Ми всебічно підтримуємо ініціативу дітей, займатися у військово-патріотичному напрямку, тому розвиваємо наш проект й надалі», - розповіла Інна Полякова методист Департаменту освіти Харківської міської ради.

 

Марина Глиб’янська

Фото Дмитра Гуртяка