Sunday, 23 February, 2020 - 12:25
26 Feb 2018

Капелани підсумовують 365 днів духовної опіки гвардійців (ФОТО, ВІДЕО)

26 лютого на базі військової частини 3066 у Києві розпочався навчально-методичний збір з офіцерами з питань військового духовенства та військовими священиками (капеланами) Національної гвардії України, де буде підбито підсумки діяльності за перший рік.

 

На обговорення релігійно-освітньої, психологічної, душпастирської військово-соціальної роботи та цивільного-військового співробітництва було запрошено представників капеланських служб Збройних Сил Канади та Латвії, військових формувань України, Міністерства культури України, фахівців у сфері державно-конфесійних відносин, науковців, представників громадських та релігійних організацій.

 

Почалися збори з покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам АТО та міжконфесійної молитви.

 

Командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров вручив п’ятьом капеланам статус учасника бойових дій, після чого військові священики НГУ, представники військових формувань України та інших держав обговорили реформування та першорічні результати праці духовенства.

 

«Створення капеланської служби в лавах Національної гвардії України  це великий крок в розвитку військового формування. 44 військових капелани виконують свою почесну роботу, троє із них зараз знаходяться в зоні АТО. З перших днів війни представники церкви пліч-о-пліч з бійцями були на передовій. І ця духовна підтримка продовжується до сьогодні»,  сказав він.

 

Серед основних особливостей роботи капеланів Нацгвардії – надання моральної підтримки бійцям та володіння військовими навичками (які стають у пригоді у тих обставинах, де священики мають служити, й забезпечують психологічну й фізичну готовність самих духовно служителів). Останні напрацьовуються під час тренінгів та міжнародних зборів для розвитку професійних та духовних орієнтацій гвардійського духовенства. Розуміючи це, Національна гвардія першою серед силових відомств України впровадила курс первинної військової і медичної підготовки для капеланів у Золочеві.

 

«Мені подобається, як працюють ваші капелани. Через деякий час вони будуть знати і вміти ще більше, бо у вас діє практика «через кров», як би не було прикро», – розмірковує капелан Збройних сил Латвії Елмарс Плявіньш.

 

За час семінару фахівці у сфері державно-конфесійних відносин, науковці, представники громадських та релігійних організацій, військових формувань України проаналізували рівень та характер релігійності українського суспільства та оголосили основні моменти роботи із військовими, на які варто звертати увагу.

 

Любомир Яворський, заступник керівника департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви розповів про перші спроби організувати роботу капеланської служби НГУ та поділився планами на майбутнє.

«Війна – це травма: психологічна, духовна і тілесна. Військовий капелан – це священнослужитель, який пішов за покликанням не в зону комфорту, а подорожуючи, виходячи на ризики життя. Капеланство – це дуже специфічний вид служіння, це відвага, самопожертва…

Ми хочемо вийти на рівень світового досвіду в сфері капеланства. Цього року треба, щоб в країні був закон, який допоможе ефективно працювати. До всього того ми повинні продовжувати навчання капеланів, роботу стосовно реабілітації військових, їх родин і самих священнослужителів», – зазначив отець Любомир.

 

Психологічний «розділ» капеланства є чи не найґрунтовніший для вивчення, адже, як зазначив отець Сергій Лівончук – капелан військової частини 1141, що вся пасторська діяльність ґрунтується на взаєморозумінні та повазі до солдат, до їх почуттів та переживань.

«Сьогоднішня подія – це діалог капеланів з усіх військових частин України. Я намагаюся бути із військовослужбовцями рівним їм та бути завжди поряд. Священик – це той, хто дає втішення, пораду. Служіння капелана – це готовність вислухати, це розрада, коли опускаються руки», – поділився військовий священик.

Сьогодні 44 посадові капелани опікуються гвардійцями на місцях постійної дислокації та в зоні АТО. За висновками фахівців, зрозуміло, що дана сфера діяльності та впроваджені зміни дають вагомі результати для морально-стійкого переживання психологічних проблем військових.

 

Прес-служба НГУ