Saturday, 11 July, 2020 - 17:26
16 Feb 2018

У гвардійців військової частини 3045 побував почесний гість

У воїнів військової частини 3045 побував в гостях почесний гість – перший начальник штабу 2-ї спеціальної комендатури 658 окремого батальону внутрішніх військ МВС СРСР по Українській і Молдавській РСР 1982-1986 років (нині військова частина 3045) ветеран, майор у відставці Віктор Григорович Лаврентьєв.

 

Зустріч відбулася за сприяння командування частини та іціативи голови ветеранської організації Олександра Головаша, старшого прапорщика запасу, фельдшера медичного пункту з метою відновлення історико-хронологічних подій за часів створення частини та військово-патріотичного виховання нинішнього покоління.

 

Гвардійці зустріли почесного ветерана гостинно, провели екскурсію по території частини, показали техніку, службові приміщенням штабу. У народознавчій світлиці продемонстрували документальні відеофільми про історію Національної гвардії України та фільм «35 років військовій частині 3045».

 

Сухими фактами не можливо передати теплу атмосферу зустрічі та щирість розмови, що дала змогу дізнатися багато цікавих фактів з життя Віктора Григоровича, починаючи з 1958 року, коли молодого 18-річного юнака призвали до лав Збройних Сил СРСР. Службу проходив в Україні у м. Павлоград Дніпропетровської області. Спочатку як солдат-строковик, а потім, як офіцер. В 1981 року з посади помічника начальника штабу Павлоградського полку МВС СРСР направлений для подальшого проходження служби на Рівненську АЕС. Саме Віктор Григорович розпочав формування 2 спеціальної комендатури по охороні Рівненської атомної електричної станції. Прийняв об’єкт від воєнізованої охорони та налагодив систему охорони. Було важко... Ненормований робочий день, недоспані ночі.., а також штаб 2 спеціальної комендатури у звичайному «вагончику». Ось так формувалася військова частина, розповідає Віктор Григорович.  А сьогодні, майже через 36 років потому, перший начальник штабу був приємно вражений масштабами, військовою технікою та матеріальною базою частини.

 

В сучасних реаліях нашої держави не можливо переоцінити історичний, патріотичний вклад зустрічей гвардійців з ветеранами.

Наприкінці командир частини Аркадій Агальцов вручив гостю почесну грамоту, нагороду та цінні подарунки. На очах ветерана можна було помітити сльози радості, а з вуст лунали слова гордості та щирої подяки військовослужбовцям, які так багато досягли за період існування частини.

 

Майор Ілля Долгіх,

фото з архіву військової частини 3045