Tuesday, 20 August, 2019 - 13:30

Поділитися

09 Feb 2018

Національна гвардія України започаткувала співпрацю з військами карабінерів Молдови

Завершився чотириденний візит делегації департаменту військ карабінерів МВС Республіки Молдови. Військові правоохоронці сусідньої держави прибули до української гвардії для започаткування двосторонньої співпраці, ознайомлення з діяльністю гвардії та процесом її реформування.

 

Наостанок, 9 лютого, молдовські карабінери відвідали Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України в селищі Старому на Київщині. Керівництво навчального комплексу показало іноземним колегам дії психологічної смуги перешкод, мобільний медіацентр та новітню «Варту».

 

Колеги з сусідньої країни мали змогу оглянути нову техніку, оброєння, військову форму та оцінити тактичні навички 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка НГУ під час показових навчань.

 

«Цей візит до Національної гвардії України перший, ми сподіваємось, що він стане початком руху у нашому співробітництві, адже ми маємо схожі завдання. Сьогодні ми були вражені підготовкою бійців Нацгвардії. Відчувається новий європейський рівень підготовки», - розповіла головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва, управління проектами та зв’язків з громадськістю департаменту військ карабінерів старший лейтенант Юлія Плетос.

 

Сьогодні представники військ карабінерів МВС Республіки Молдови побачили життя військовослужбовців зсередини, побували в новостворених солдатських казармах, спробували українську кухню і зробили спільні пам’ятні фото. Зазначимо, що найбільше іноземну делегацію вразив бронеавтомобіль «Варта», керувати яким вони спробували і самотужки.

 

Заступник командувача військ карабінерів Михаіл Бежан запевнив, що вони зацікавлені і надалі розвивати співпрацю з Нацгвардією України, адже департамент військ Республіки Молдови має на меті наближення своєї структури до стандартів FIEP (Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи), куди Національна гвардія України минулого року увійшла в статусі повноправного члена.

 

Прес-служба НГУ,

фото Руслана Андрусіва