Saturday, 24 August, 2019 - 23:48

Поділитися

27 Jan 2018

«Нацгвардія перейшла на загальноєвропейські стандарти підготовки особового складу» - генерал-лейтенант Микола Балан

Протягом 2017 року Національна гвардія України відмовилась від радянського підходу до підготовки особового складу на користь загальноєвропейських стандартів із залученням до навчального процесу інструкторів.

 

По це у суботу під час щорічної колегії МВС України заявив т.в.о. командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан.

 

«Ми кардинально змінили систему підготовки особового складу. Замість застарілого радянського підходу ми обрали сучасні загальноєвропейські стандарти професійної підготовленості особового складу», - сказав він.

 

За словами генерал-лейтенанта Миколи Балана в процес підготовки були впроваджені системи модульної підготовки особового складу та підрозділів, чітко розмежовані індивідуальна та колективна підготовки. Вдосконалено тактики дій при виконанні службово-бойових завдань відповідно до європейських стандартів. Внесено зміни до навчальних програм та вдосконалено інфраструктуру навчальних закладів НГУ. Значно підвищено роль інструкторів (за напрямками) в процесі навчання особового складу.

 

«Ми створили школу підготовки інструкторів у навчальному центрі в Золочеві.  За минулий рік підготовлено 167 інструкторів. Зараз їх чисельність в НГУ складає 348 чоловік», - наголоси він.

 

Водночас т.в.о. командувача Нацгвардії України підкреслив створення школи підготовки сержантів у навчальному центрі в м. Золочеві. Протягом року пройшли підготовку 58 головних сержантів взводів. У військових частинах НГУ розгорнуті професійні сержантський та старшинський корпуси.

 

«Сержантський склад має відповідати за повсякденне життя та процес навчання особового складу в усіх підрозділах. Такий підхід вже запроваджений в новоствореній бригаді швидкого реагування», - додав він.

 

Микола Балан також наголосив, що у минулому році для більш ефективної та оперативної підготовки підрозділів НГУ створено Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр в селищі Старе, що на Київщині. Зараз відбувається його активний розвиток відповідно до європейських стандартів із залученням допомоги міжнародних партнерів.

 

 

Прес-служба НГУ