Friday, 26 April, 2019 - 02:59

Поділитися

04 Jul 2017

Підтримати побратима гвардійці прийшли до посольства Італії

На підтримку нашого побратима з батальйону імені Героя України генерала Сергія Кульчицького зібралося чимало людей. До посольства Італії зійшлись підтримати Віталія Марківа не лише колеги по службі, а й всі, хто його знає.

 

Днями в аеропорту Італії був заарештований заступник командира взводу Першого резервного батальйону 27-ї бригади старший сержант Віталій Марків, який прибув відвідати рідних.

 

Віталію інкримінують причетність до загибелі італійського журналіста та його помічника – громадянина Росії у 2014-му році, які незаконно перебували на території України, у зоні проведення антитерористичної операції. Також зазначені особи не були акредитовані як журналісти жодною зі сторін. Слід нагадати, що журналіст та його перекладач загинули в наслідок мінометного обстрілу з боку окупаційних сил РФ, тоді як в батальйоні Кульчицького, ще не було відповідного озброєння.

 

Наразі ведеться слідство. Українська сторона вимагає ґрунтовних пояснень щодо правомірності затримання військовослужбовця Національної гвардії, а за відсутності як таких, вимагає негайного його звільнення. Процес ускладняється тим, що італійська сторона розглядає Марківа, як громадянина своєї Держави.

 

Віталій до 2013-го року виріс і мешкав в Італії, має італійське громадянство. З початком революції Гідності він повернувся в Україну аби підтримати товаришів на Майдані. Коли, в 2014-му році розпочались бойові дії на Сході України, «Італієць»- так назвали побратима товариші, пішов добровольцем у новостворений на базі НГУ батальйон імені Кульчицького, аби захистити свою Батьківщину.

 

 

ВІК Північного ОТО НГУ

Фото Віталія Сича