Wednesday, 17 July, 2019 - 06:03

Поділитися

18 Jun 2017

У Львові прозвучала Симфонія №8 «Нескорені» у виконанні зведеного військового духового оркестру (Відео)

У Львівській обласній філармонії відбувся концерт за участі зведеного духового оркестру 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України, Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та Галицького академічного камерного хору.

 

Програма концерту була присвячена воїнам АТО, які захищали і захищають нашу Батьківщину на східних рубежах, а також тим, хто загинув за незалежність і недоторканість нашої держави.

 

Під керівництвом військових диригентів старшого лейтенанта Романа Вовка та підполковника Богдана Катриняка у виконанні зведеного духового оркестру прозвучали музичні твори «Мелодія» та «Фронтове танго».

 

Також військові музиканти виконали музичні твори «Лист до матері», «Плач», «В Кодрах» під керівництвом інших диригентів.

 

Кульмінацією концерту, яка не залишила жодного присутнього в залі байдужим, став заключний виступ зведеного оркестру під керівництвом диригента заслуженого працівника культури України Валерія Вінника. Військові музиканти виконали Симфонію №8 «Нескорені», композитора, Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата державних та міжнародних премій Олександра Яківчука, яка була присвячена героям АТО.

 

За словами Олександра Яківчука ідея написання твору виникла вже давно, і належить вона не тільки йому.

 

 «З пропозицією написання великого музичного твору до мене звернувся диригент Заслуженого академічного оркестру України Зразково-показового оркестру Збройних сил України Заслужений працівник культури України Валерій Вінников. В даному випадку народилась Симфонія №8 «Нескорені», яка була написана не для симфонічного, а для великого духового оркестру. Звичайно тема була одна. Всі наші думки зараз на сході, там наші діти, брати, сестри, ми за них думаємо та переживаємо. Зі свого боку, як композитор, і це мій громадський обов’язок, я взяв посильну участь, і написав симфонію присвячену героям АТО. Дякуючи їм, ми маємо мирне небо над головою та цей концерт», - розповів Олександр Яківчук.

 

Симфонія №8 «Нескорені» триває 18 хвилин. Неперевершеність гри військових музикантів було помітно вже з перших хвилин виконання твору.

Здається, що композитору вдалось водночас поєднати трагедію та героїзм українських військових. Поринувши у світ Симфонії №8 слухач відчуває непереборну силу українського народу, його відданість рідній землі та жагу боротьби за свою свободу та незалежність. Твір просто насичений нотами трагізму, із за чого тримає слухача в постійному напруженні, яке дає відчуття сили, монументальності та перемоги.   

 

Допомогти в організації концерту та зокрема участі в ньому, зголосились багато небайдужих людей. Серед них доцент Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка Володимир Старко.

 

«Для допомоги в організації цього проекту мене запросили мої учні та підполковник Богдан Катриняк. Я із задоволенням зголосився. І скажу вам, що згадав свою молодість, коли грав у військовому духовому оркестрі, ще в радянські часи. Звичайно, це не можна порівняти. Сьогоднішнє виконання зведеного військового духового оркестру у Львівській філармонії, можна назвати великим стрибком або проривом. Таке виконання заслуговує на повагу. Довершеність у керуванні зведеним оркестром диригентами, взаєморозуміння між музикантами – це було видно, і не тільки видно, це відчувалось під час всього концерту. На сьогоднішній день в нас існує брак українського репертуару, але сьогоднішній концерт довів, що в нас є професіонали музичної справи, це і композитори, диригенти та музиканти.  І як колишньому військовому музиканту мені дуже приємно, що військові духові оркестри розвиваються талановитими людьми», - розповів Володимир Старко.

 

підполковник Олег Тіхов